comScore
bilyoner

"Ahmet Çakar'ı ciddiye almıyorum!"

29 Nisan 2013, Pazartesi 19:16

Sanica Boru Elazığspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, geleceği ile ilgili bilgi verdi, Ahmet Çakar'ın hakkındaki eleştirilere cevap verdi..

ERAY DEĞER/-ELAZIĞYılmaz Vural, düzenlediği basın toplantısında yeni sezonda SB Elazığspor'un iç dış yapısından, futbol camiasındaki yerine, kendi kuracağı takıma yapılacağı ilavelere kadar yönetim kurulunun kendisine tam yetki vermesi durumunda kalacağını aksi takdirde SB Elazığspor'da kalmayacağını dile getirdi.

Susurluk davasında 5 yıl hapis cezasına mahkum edilen ve bir yıldır cezaevinde olan eski Emniyet Genel Müdürü, eski İçişleri ve Adalet Bakanı Mehmet Ağar'ın tahliye olmasına çok sevindiğini ifade eden Vural "O zaman Elazığspor kurtuldu diyebiliriz. Çünkü Mehmet Ağar bey Elazığspor'u, Elazığ'ı çok seven bir insan. İnşallah bu Mehmet abiye de hayır getirir, hepimize de hayır getirir. Geçmiş olsun diliyorum kendisine, hayırlı olsun" dedi.

Beyaz TV'de yayınlanan "Beyaz Futbol" programı yorumcusu Ahmet Çakar'ın kendisini eleştiren yorumlarına da cevap vere Vural "Ahmet Çakar'ı ciddiye almıyorum. O programları ben kesinlikle ciddiye almıyorum" şeklinde konuştu.

"SB ELAZIĞSPOR KURTULDU DİYEBİLİRİZ…"
Vural şöyle konuştu:
"Mehmet Ağar'ın serbest kalması gerçekten çok güzel bir haber bizim için. Mehmet abiyle bizim 20 seneyi aşmış çok önemli bir dostluğumuz var. Ayrıca Elazığ'da olmamız, onun kentinde görev yapmamız farklı bir onur bizim için. O zaman Elazığspor kurtuldu diyebiliriz. Çünkü Mehmet Ağar Bey Elazığspor'u, Elazığ'ı çok seven bir insan. Türkiye'nin tabiki her türlü siyasi hayatında önemli bir rolü olan bir insan. İnşallah bu Mehmet abiye de hayır getirir hepimize hayır getirir. Geçmiş olsun diliyorum kendisine, hayırlı olsun."

"MERSİN TAKIMI ÇOK ÇOK İYİ BİR TAKIM…"
"Bu kritik dönemde çok şükür düşme potasının, ligin bitmesine 3 hafta kala 5 puan yukarısında olmanın keyfini yaşıyoruz. Çok şükür bu kritik dönemi yani yoğun bakımdan çıktık diyebilirim. Şimdi yukarıda odadayız. Birtek hapımız ve iğnemiz kaldı. Onu da yapar ve içersek bu konu kapanmış olacak inşallah. Bu haftaya çok önem veriyoruz. Önem vermemizin başka bir nedeni de şu, karşımızda rahatlamış bir takım var. Yani puan olarak bakıldığında 22 puanla ligden düşmüş ama kadro yapısına bakıldığında düştüğünden sonraki oynadığı maçları hatırlıyorum, Beşiktaş maçı, Bursa maçı, Antalya maçı, Karabük maçı, bu maçlarda rakipler çok zorlandı. Yani hiç de öyle düşmüş, bırakır, kimse kalesini size açıp ikramda bulunmaz. O yüzden Mersin takımı çok çok iyi bir takım. Ama buradan kardeşlerimize geçmiş olsun demekten başka yapacak bir şey yok."

"TEK YETKİLİ BEN OLURSAM KALIRIM, YOKSA DURMAM…"
"Sorular geliyor bize niye Karabükspor maçında oyuncu değişikliği yapılmadı. Oyuncu değişikliği niye yapılır, ihtiyaç için yapılır. Demek ki ihtiyaç hissetmedik. İş olsun diye oyuncu değişmedik. Maçta 30-40 saniye dahi çok önemli. İçeriye bir top atılsa bunu engellemek üzere iki değişiklik yaptık. Zaten onlar girip çıkana kadar oyun tamamlanmış oldu. Şuanda ben Elazığspor için iç dış yapısından, futbol camiasındaki yerine, kendi kuracağı takıma yapılacağı ilavelere kadar, eğer bu konuda beni yönetim kurulum derse ki bana tek yetkilisin seve seve. Ama öylesine muamelesi yaparsa burada duramam. Bunu çok açık söyleyeyim."

"AHMET ÇAKAR'I CİDDİYE ALMIYORUM"
"Cevap vermeye değer görmüyorum. Çünkü tamamen bir reyting meselesi. Akşam televizyonda bu kardeşlerimiz konuşurken bana mesaj geldi. Mesajı okuyabilirim. 'Yılmaz Hoca Ahmet Çakar sana giydirdi. 17 takım düşürdü diyor. Ben seni savundum.' Bana ne abi. İçlerinden bir tanesi. Bu ne demektir reyting istiyorlar benden. Yani ben bağlanayım, kavga edelim. O tarafa yönelsin. Dolayısıyla böyle bir şey yapmadım cevap vermedim. Çünkü Ahmet Çakar benim aile dostum. Ahmet Çakar benim ne olduğu çok iyi bilen bir insan. Ahmet Çakar sanki beni hiç tanımıyormuş gibi öyle bir konuşuyor ki bazen. Düşünüyorum niçin böyle yapıyor. İşin bu boyutuna gelince bu kadar şeklin değişmesine başka bir insan olmasına bir anlam veremiyorsunuz. Ama ben veriyorum. Çünkü televizyonculuk bu. Reyting peşinde koşuyor insanlar. Çünkü seneye de bu programların devam etmesi bu programlara bağlı. O yüzden Ahmet Çakar'ı ciddiye almıyorum. O programları ben kesinlikle ciddiye almıyorum."

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!