comScore
bilyoner

"Futbol sonuç oyunudur ve biz..."

28 Nisan 2013, Pazar 20:16

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Türkiye'de futbolun sonuca göre değerlendirildiğini anlatarak, "Türkiye'de futbol sonuç oyunudur ve biz de bugün kazandık." dedi

Ersun Yanal; "Maçın kontrolünü elimizde bulundurma ve oyundan zevk alabilme adına her zamanki felsefeyi saha içinde oluşturmaya çalıştık. En büyük problemimiz, ceza alanı içindeki son vuruşlardı. Bugün bu sorunu kırdık. İyi sonuç alabilmek için önde daha iyi olmak lazım. Maalesef bu sene istediğimiz sonuçları alamıyoruz ve tek tesellimiz Ziraat Türkiye Kupası kaldı. Onun için final oynayarak, kupayı kazanmayı amaçlıyoruz. Geri kalan maçların kazanılması için mücadele edeceğiz. Bunu yaparken de oyundan taviz vermeyeceğiz" diye konuştu.

Kırmızı-siyahlı takımın orta saha oyuncularından Alper Potuk, zor dönemlerde geçtiklerini kaydederek, şunları söyledi:
"Bugünkü maç bizim için çok önemliydi. İyice aşağılara inmiştik. Eskişehirspor'a yakışmayan bir konumdaydık. Bu takımı bu duruma biz getirdik. Daha yukarılara çıkaracağımıza inanıyorum. Bugünkü galibiyet, çok iyi oldu. Artık önümüzde Ziraat Türkiye Kupası'nda Fenerbahçe maçı var. O maçı bütün sezonun emeği olarak görüyoruz. O maçı kazanarak finale çıkacağımıza inanıyorum."

Hakkında çıkan transfer haberleriyle ilgili de konuşan Alper, Eskişehirspor Kulübü ile 3 yıllık kontratının olduğunu hatırlatarak, "Sezon sonu geldiğinde başkanımızla oturup gerekli şeyleri konuşacağımızı düşünüyorum. Onun ardından ortak bir karar vereceğiz. Şu an için bana gelen bir teklif yok ama kulübüme ulaşmışsa bilemiyorum" dedi. Takımı adına 2 gol atarak galibiyette önemli rol oynayan Brezilyalı Diego Angelo da çok sıcak havada zor bir karşılaşmaya çıktıklarını ifade ederek, maçın başında yedikleri gole rağmen oyunu çevirdiklerini söyledi.

Diego, geri kalan haftalar için kendilerini rahatlatacak bir galibiyet aldıklarını vurgulayarak, takım arkadaşlarını tebrik etti.

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!