comScore
bilyoner

Göztepe-Gaziantep BB maçının ardından!

28 Nisan 2013, Pazar 17:46

PTT 1. Lig'de düşmeme mücadelesi veren Göztepe, konuk ettiği Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'u her iki yarıda bulduğu gollerle geçti, ligde kalma adına büyük bir mesafe kaydetti. Maçın ardından teknik adamların karşılaşmayı değerlendirdi.

PTT 1. Lig'de Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'u 2-0 mağlup eden Göztepe'nin teknik direktörü Kemal Kılıç, "Kümede kalmayı garantilemedik ama nefes aldık diyebiliriz" dedi. Kılıç, maçtan sonra katıldığı basın toplantısında, kümede kalma yolunda çok önemli bir galibiyet aldıklarını belirterek, futbolcularını tebrik etti.

Son 6-7 haftalık süreçte hem oyun hem de kazanma oranı anlamında başarılı olduklarını kaydeden Kılıç, şöyle konuştu:
"Oyunun genelinde sakin kalabilmek bizi rahatlattı. Rakibimiz ilk 6 şansı olan takımdı. Bu ligde karşı hücuma geçen en iyi takımlardan birisiyle oynadık. Tüm bunları bertaraf edip kazanmak önemliydi. Kümede kalmayı garantilemedik ama nefes aldık diyebiliriz. Ligde kalma mücadelesi son maça kadar gidebilir. Bu galibiyet bize özgüvenin dışında matematiksel avantaj da sağladı."
-Suat Kaya'nın görüşleri-

Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Suat Kaya ise maçın başından sonuna kadar puan almak için çalıştıklarını ancak bunda başarılı olamadıklarını belirterek, "Gol bölgesindeki arkadaşlarımız, bulduğumuz az sayıdaki pozisyonu değerlendiremedi. Benzer bir golün aynısını kaçırdık. Hemen arkasından şanssızlık sonucu kalemizde bir gol daha gördük. Rakibimizi tebrik ediyorum" şeklinde konuştu.

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!