comScore
bilyoner

Çapa: ''Detaylarda etkili olan bir hakem vardı''

27 Nisan 2013, Cumartesi 23:16

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Fuat Çapa, maçın tahmin ettikleri gibi geçtiğini ifade ederken, Trabzonspor maçının hakemini eleştirdi..

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Fuat Çapa, maçın tahmin ettikleri gibi geçtiğini ifade ederek, "Çünkü bugün özellikle orta sahada Petroviç'in cezalı olmasından dolayı fazla alternatifimiz yoktu. Bundan dolayı arayış içine girdik. O pozisyonda direk oynayabilecek başka oyuncumuz yoktu" diye konuştu.

Trabzonspor'un son iki haftadır kontrollü oynadığını dile getiren Çapa, şöyle devam etti:
"Trabzonspor orta sahayı kalabalık tutuyordu. Cem Can'ı orta sahaya alarak buna cevap vermeye çalıştık. Maçın ilk yarısının son dakikalarında çok güzel bir pozisyonu değerlendiremedik. Onur'un güzel bir kurtarışı vardı. İkinci yarıda daha dengeli oynadık. Saha içindeki paylaşımımız daha güzeldi. 1-1'i yakalayabilirdik. Son 10 dakikada risk aldık. Risk aldığınızda her zaman istediğiniz gibi olmuyor. Futbolda detaylar çok önemli. Bugün de bu detaylarda etkili olan bir hakem vardı."
Gençlerbirliği oyuncusu Özgür İleri ise, Trabzon'a puan ya da puanlar almak için geldiklerini belirterek, şunları söyledi:
"Geçen hafta güzel bir galibiyet almıştık. Maça iyi başladık, iyi mücadele ettik ancak Trabzonspor da bizim gibi iyi futbol oynadı. Ortada bir maçtı ama pozisyonları biz değerlendiremedik. Artık bu maçı unutmamız gerekiyor. Son üç haftayı iyi şekilde değerlendirmeliyiz."

Lekic de zor bir maç olacağını bildiklerini dile getirerek, "Özellikle ilk yarıda kötü bir futbol ortaya koyduk. Biraz da şanslıydık çünkü kötü futbola rağmen sadece 1-0 mağlup girdik soyunma odasına ama ikinci yarıda baskı yaptık, iyi oynadık fakat gol atma başarısı gösteremedik" diye konuştu.

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!