comScore
bilyoner

"Madrid ile oynasak bile kazanmak zorundayız"

27 Nisan 2013, Cumartesi 14:46

Orduspor Kulüp Başkanı Nedim Türkmen, Real Madrid ile İspanya’da oynayacak olsalar bile kazanmak zorunda olduklarını söyledi.

Süper Lig’in 31. haftasında Beşiktaş ile karşılaşacak olan Orduspor’da Başkan Nedim Türkmen ve Teknik Direktör Cevat Güler, Cihan Haber Ajansı (Cihan) Muhabirine özel açıklamalarda bulundu.
İstanbul’a tam kadro ve eksiksiz bir şekilde gelen mor – beyazlı ekipte başkan Türkmen, önemli ve çarpıcı açıklamalarda bulunarak şöyle konuştu:
“Bizim için olmak ya da olmamak maçı. Çok zor bir maç olacak. Kolay maç olmayacağını biliyorum. Beşiktaş da geçen hafta kaybetti. Umutlarımızı son haftaya kadar taşımak istiyorsak kazanmak zorundayız. Oyuncularımla konuştum. Onlara güveniyorum. Bu saatten sonra Real Madrid ile İspanya’da oynasak bile kazanmak zorundayız.”

‘ÇIKMAYAN CANDAN ÜMİT KESİLMEZ’
Başkan Nedim Türkmen, Beşiktaş’ı yenmeleri halinde ligde kalma ihtimallerinin bir hayli artacağını, belirterek, “Beşiktaş’ı yenersek büyük avantaj elde edeceğiz. Eğer kaybedersek ligde kalmamız çok zor olacak. Diğer rakiplerimizin maçlarında alacakları sonuçlarda önemli ama yinede ‘Çıkmayan candan ümit kesilmez’ diyor ve çalışmalarımızı bu yönde sürdürüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Orduspor Teknik direktörü Cevat Güler ise Beşiktaş’la oynayacakları maçta 3 puan almak istediklerini söylerken, “Oldukça zorlu bir maç olacak. Beşiktaş’ın gücünü biliyoruz. İnönü’de oynamak kolay değil. Biz bu zorluğun üstesinden gelip 3 puan almak istiyoruz. Kalan maçlarımızda da bu isteği sürdürüp ligde kalmak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Spor Toto Süper Lig’in 31. haftasında Beşiktaş ile Orduspor saat 20.00’de BJK İnönü Stadı’nda karşı karşıya gelecek.

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!