comScore
bilyoner

''Bu maç yürekli adamların maçı''

25 Nisan 2013, Perşembe 13:01

Karabükspor Teknik direktörü Mesut Bakkal, cumartesi günü oynayacakları Sanica Boru Elazığspor maçı hakkında Ajansspor'a önemli açıklamalar yaptı..

Kardemir Karabükspor Cumartesi günü oynayacağı Sanica Boru Elazığspor maçının hazırlıklarını bu sabah yaptığı antrenman ile sürdürdü. Kadro dışı kalan Anıl ve Shelton'un dışında tam kadro çalışan kırmızı mavililer yarınElazığ'a gidecekler.

Teknik direktör Mesut Bakkal rakibin de kazanmak isteyeceğini ifade ederken, "Bir finale gidiyoruz. Onların bir açıklaması var,'puan alacağız' diyorlar, biz de diyoruz ki 'puan alalım Karabük'te Antep maçıyla bitirelim'. Kolay bir maça gitmiyoruz,bir şehre gidiyoruz. Nasıl buraya Mersin geldiyse, biz de oraya gidiyoruz. Amabu maç yürekli adamların maçı.Yani bu maç tarihe ismini yazdırmak isteyenlerin maçıdır. Biz de gideceğiz, 18 tane futbolcum, 4 tane hocam, kulüp müdürüm, menajerimiz ile birlikte 30 kişi oradan zaferle çıkacağız" dedi.

"Bu yürekli adamların işi" sözünü tekrar eden Bakkal şöyle devam etti;
"Oyuncularıma da bunu söylüyorum;bu korkan, sinen adamların işi değil. Orada tarih yazarsın. Çünkü o 50'ye 100 alanda sana kimse bir şey demiyor artık. Hakemler güzel maç yönetiyor, onun için bu yürekli adamların maçı. Önemi ne? Yenersem ligi bitiriyorum zaten. Bunu aslında oyuncuma anlatmama da gerek yok ki. Şablon ortada. Yenerim yenilirim ama o günün gereğini yaparım. Korkak adamların ismi hoşuma gitmez".

Bakkal, "Ben futbol oynadığım için biliyorum, herkes her şeyi düşünüyor yani durum kötü gidiyor acaba ne olur, biz yendik büyükşehir yenildi, takımın çehresi değişti. Onlar da insan sonucunda. Ama yine de hepsini tebrik etmek lazım bu stresli ortamda 3 tane top direkten döndü, inanılmaz bir mücadele var. Biraz da bu taraftan bakmak lazım. Benim 37 puanım var Antalya iyi diyoruz 40 puanı var. Eskişehir'in 39 puanı var, nasıl bir iş bu? Ben neden aşağıya bakayım ki yukarıya bakarım.Elazığ maçını bir alalım gerisine bakarız" diyerek sözlerini noktaladı.

HABER: CENGİZ TOPUZ /- KARABÜK


Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!