comScore
bilyoner

"Süper Lig'e çıkmayı başarabiliriz"

24 Nisan 2013, Çarşamba 17:31

Torku Konyaspor Teknik Direktörü Uğur Tütüneker, takımı hak ettiği Süper Lig'e taşımak istediklerini, bunu başaracak inanca sahip olduklarını söyledi.

Tütüneker, yaptığı açıklamada, 4 maçlık galibiyet serisindeki arzu, istek ve hırsı Karşıyaka maçında sahaya yansıtamadıkları için berabere kaldıklarını belirtti.

PTT 1. Lig'de, Süper Lig'e çıkma, play-off'a kalma ve ligde tutunma adına inanılmaz bir mücadele yaşandığını aktaran Tütüneker, bulundukları konumu hak ettiklerini söyledi.

Manisaspor karşısında alınacak 3 puanın çok önemli olduğunu vurgulayan Tütüneker, "Biz bu kadronun başarılı olacağına inandık ve bu inancımızı oyuncularımız gördü. Görevde bulunduğumuz 18 maçlık sürede 32 puan topladık. Bu küçümsenemeyecek bir başarı. Ama daha işimiz bitmedi. Torku Konyaspor'u hak ettiği Süper Lig'e taşımak istiyoruz. Bunu başaracak inanca sahibiz" diye konuştu.

Tütüneker, play-off iddialarını korumak için hafta sonu Manisaspor karşısında mutlaka kazanmaları gerektiğini, oyuncularına güvendiğini dile getirdi.

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!