comScore
bilyoner

Sezon sonu Paşa'ya mı?

23 Nisan 2013, Salı 09:31

Lig bitmeden çıkan transfer dedikodularından en çarpıcısı Ertuğrul Sağlam'la ilgili. Kulislerde daha şimdiden, Bursaspor'daki görevinden ayrıldıktan sonra hiçbir takımı çalıştırmayan Sağlam'ın, yeşil sahalara Kasımpaşa Teknik Direktörü olarak geri geleceği konuşulmaya başlandı.

Süper Lig'in bitimine 4 hafta kala transfer piyasası da hareketlenmeye başladı bile...Hemen hemen hergün ilginç bilgiler fısıldanıyor kulaklara.

Teknik adamlar ve yıldız futbolcular ile kulüpler arasında pazarlıklar ve görüşmeler çoktan başladı bile.

Ve elbette bu görüşmelere dair bilgiler de sızmaya başladı. Önce Ertuğrul Sağlam'dan başlayalım. Bursaspor'dan ayrıldıktan sonra başka bir kulüpte çalışmayan Sağlam, bu günlerde ekibiyle birlikte Arjantin'de.

BAŞKAN FİKRET ORMAN: "GÖRÜŞME YAPMADIK"
Sağlam için ilk adımı atan kulübün, Beşiktaş olduğu iddia edildi.Ve hatta iki tarafın anlaşamadığı da söylendi.

Hürriyet bu konuyu Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'a açtı:
- Ertuğrul Sağlam ile görüştünüz mü?
- Hayır. Ne direkt, ne endirekt, ne de aracılı aracısız hiçbir görüşmemiz olmadı.Orman'ın bu yanıtıyla Beşiktaş konusunun (şimdilik) Ertuğrul Sağlam'ın gündeminde olmadığını belirtelim.

ŞAŞIRTICI BİR KULÜP DAHA TALİBİ OLDU
Sağlam için kapıyı çalan bir başka kulübün ismi herkesi şaşırtacak; Ankaraspor.Evet yanlış duymadınız, Ankaraspor. Başkent ekibi PTT 1. Lig'e çıkma uğraşında. Eğer çıkarlarsa yeniden Süper Lig'e dönme konusunda umutlanacaklar. İşte bu umutla, Sağlam'a bir teklif götürülmüş. Ama Sağlam bu kulübün teklifini de kabul etmemiş.

NOT: Ankaraspor'un teklifinin ardından dedikodu kazanı da kaynamaya başladı. O dedikodulara göre, "Ankaraspor, PTT 1. Lig'e değil, doğrudan Süper Lig'e yükselme umudundan dolayı Sağlam'a teklif götürmüş." Bu iddianın doğru olma olasılığı oldukça düşük. Ama burası Türkiye, her şey mümkün.

TOPLAM DÖRT TAKIMDA GÖREV YAPTI
· Doğum yeri: Zonguldak
· Doğum tarihi: 19 Kasım 1969
· Alt yapı kariyeri: Ereğli Erdemirspor (1979-1985), Fenerbahçe (1985-86).
· Profesyonel kariyeri: Gaziantepspor (1986-88), Samsunspor (1988-94), Beşiktaş (1994-2000), Samsunspor (2000-03).
· Çalıştırdığı Takımlar: Samsunspor (2003-05), Kayserispor (2005-07), Beşiktaş (2007-08), Bursaspor (2009-2013).

KASIMPAŞA'DAN İLK ADIM SAĞLAM İÇİN
Peki teknik direktör Ertuğrul Sağlam ne yapacak?
Yeni sezonda hangi takımı çalıştıracak?
Bu sorunun yanıtı da belli. Genç çalıştırıcı, önümüzdeki dönem için Kasımpaşaspor ile anlaşmaya varmış. Avrupa Kupaları'na katılma mücadelesi veren İstanbul ekibi önümüzdeki sezon şampiyonluk için düğmeye bastı.

Ve bu konuda da ilk adımı Ertuğrul Sağlam ile attı. Eğer iddialar doğruysa, Şota'nın yerinde gelecek sezon Ertuğrul Sağlam olacak. Bakalım bu fısıltılar sonrası neler yaşanacak.

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!