comScore
bilyoner

"Tekrar bütünleşeceğiz"

22 Nisan 2013, Pazartesi 23:31

Trabzonspor mağlubiyetini değerlendiren Eskişehirspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, önemli açıklamalarda bulundu.

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, takımın maçta girdiği pozisyonları değerlendiremediğini söyledi.

Yanal, yaptığı açıklamada, Türkiye'de futbolda sonucun çok daha fazla ilgi çektiğini belirterek, takımının bugün sonuç alamadığını kaydetti.

Takımının oyunun belirli bölümlerinde oyunu kurtarma adına bir takım denemeler yaptığını ifade eden Yanal, şöyle konuştu:
"Girdiğimiz pozisyonları değerlendiremedik. Kanat ortalarından ve karambolden gelen pozisyonlar vardı. Bunları gole çeviremedik. Oyuncularım her şeyi denedi. Trabzonspor golün dışında ceza sahamızın içine girmedi. Oyunu önde oynadık ancak beceri eksikti. Bu takım, Ziraat Türkiye Kupası'nda finale gidecek. Eskişehirspor futbolun değerlerini sahaya yansıtan bir takım. Bu takım artık, kazanacak ve kazanmaya devam edecek. Oyuncularıma güveniyorum. Kupada finali oynadığımız taraftarımızla tekrar bütünleşeceğiz."

Yanal, bir gazetecinin "Kamara, neden 18 kişilik kadroda yoktu-" sorusu üzerine, "Kamara, 31 futbolcudan birisi. Zaman zaman formsuzluk yaşıyor. Dinlenmeye ihtiyacı var" dedi.

Bir gazetecinin "Maçta, taraftarların istifa sesleri yükseldi. Türkiye futbolunu tribünler mi yönlendiriyor-" sorusunu Yanal, "Bugün Türkiye Futbol Federasyonu'nun başarı üzerine kurduğu bir paylaşım var. Bu yüzden futbolun değerlerini ıskaladık. Futbol sadece sonuç oldu. Futbolun çok daha önemli değerlerinden ödün vermeyeceğim. Eskişehirspor'un 12 yıl karanlık bir noktası var. Bu takım, ligin en iyi futbol oynayan takımı. Kötü oynayıp kazandığımız maçlar da oldu. Her şey skor değil" diye yanıtladı.

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!