comScore
bilyoner

FIFA başkanının hesabı hacklendi, ortalık karıştı!

22 Nisan 2013, Pazartesi 21:14

Suriyeli bir grup bilgisayar korsanı, FIFA başkanı Sepp Blatter'in Twitter hesabını hackledi. Bununla yetinmeyen hackerlar, Blatter'in hesabından çok ilginç mesajlar yazdı. 

Resmi Twitter hesabını sadece önemli olaylarla ilgili düşüncelerini aktarmak için kullanan Sepp Blatter'in bugün attığı tweetler spor dünyasında çok büyük şaşkınlık yarattı. 2022 Dünya Kupası'nın Katar'a verilmesinin ardından Blatter'e bu karar için para aldığı yönünde suçlamalar yapılmıştı. FIFA'nın 1 numarasının bugün attığı ilk mesaj "Katar prensinden para aldıysam ne olmuş, sonuçta ailenin eve ekmek götüreniyim" diye yazıp bir de resim paylaştı

ORGANİZE İŞLER
Sepp Blatter'in hesabıyla birlikte resmi FIFA Dünya Kupası Twitter hesabını da hackleyen korsanlar bu hesaptan da önce "FIFA yöneticileri 2022 Dünya Kupası'nın Katar'a verilmesiyle ilgili bir toplantı yaptı." şeklinde bir mesaj atıp ardından "Sepp Blatter'in yolsuzluk suçlamaları nedeniyle görevinden alınmasına karar verildi" diye bir tweet attı. Ancak daha sonra bu hesapların Suriyeli bir grup bilgisayar korsanı tarafından hacklendiği ortaya çıktı.

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!