comScore
bilyoner

Konyaspor tepkili!

22 Nisan 2013, Pazartesi 16:01

Play-off mücadelesi veren Torku Konyaspor'da, Karşıyaka maçının hakemi ve yayıncı kuruluşa tepki var..

Tolga DURMAZ/

Futbol Şube Sorumlusu Hasan Dağlı, kulübün resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, yayıncı kuruluşun tarafsızlığını kaybettiği belirtti.

Dağlı, Karşıyaka maçını yöneten hakem Mürvet Sezer'in bariz hatalar yaptığını, takımlarının attığı iki golün ve bir penaltının verilmediğini, ayrıca Karşıyakalı oyuncunun kırmızı kartla oyundan atılması gerektiğini belirterek, maçın kaderini belirleyecek bu pozisyonların maç özetleri içerisinde kullanılmamasını anlayamadıklarını ifade etti.

Yayıncı kuruluşun bu tutumunu kınadıklarını ve hassas döneme girilen şu günlerde tarafsız ve herkese eşit bir yayın anlayışını istediklerini sözlerine ekleyen Hasan Dağlı açıklamasını şöyle sürdürdü:
"Son oynadığımız Karşıyaka maçının özet görüntüleri ve sonrasında yapılan yorumlarda karşılaştığımız bu durum artık sessiz kalmamamız gerektiğini gösterdi. Özet olarak yayınlanan görüntülerde Karşıyaka takımının ofsayt olan pozisyonu bile verilirken, Torku Konyaspor'umuzun Ars ve Erdal ile bulduğu ve hakem tarafından iptal edilen gollerimiz, rakibin oyuncumuza arkadan bilerek attığı sert tekme ve kırmızı kartın çıkması gereken pozisyon, oyuncumuzun son dakika içerisinde kale sahası içerisinde auta vurduğu mutlak pozisyon gösterilmemiştir. Ama geçen hafta Adanaspor A.Ş. maçında rakibimizin attığı ancak verilmeyen gol defalarca ekranlara taşınmıştır. Ayrıca maç içerisinde ev sahibi ekibin oyuncularının elle oynamalarına, sertliklerine ve sert itirazlarına hakem Mürvet Sezer kartını kullanmamış, aksine bu tür pozisyonlarda tüm takdir haklarını Karşıyaka'dan yana kullanmıştır. Hakemin atılan ilk nizamı golü vermemesi, penaltımızı vermemesi maçın sonucuna direkt olarak etki etmiştir. Bu kararlarda hakemin haklı veya haksız olduğu çok önemli değildir. Ama bu pozisyonların tarafsız yayıncılık ilkesi açısından çarpıtılmadan kamuoyuna aktarılması yayıncı kuruluş açısından önemli bir görevdir. Torku Konyaspor'umuzun tartışmasız bir faul atışından kazandığı golü hakemin daha önce tespit edemediği Karşıyaka lehine faul ile üstü üste koyup görüntülerini yayınlayarak 'Onu niye vermedin? Bunu niye verdin?' diyerek atılan nizami golü tartışmalı hale getirmeye çalışmasını anlamayacak kadar cahil insanlar değiliz. Karşıyaka'nın kazandığı golde serbest vuruştan geldi. Onu da takımımız lehine verilmeyen bir faul ile kıyaslasaydınız belki anlaşılabilirdi. Her şeye rağmen hakemlerimizin de insan olduğu ve hata yapabileceğini hoşgörü ile karşılıyoruz. Ama bitmiş maçtan sonra TRT Spor'da saatlerce düşünülerek, kurgulanarak, planlanarak ve görüntüler seçilerek yavuz hırsız misali az daha suçlu duruma düşürülmemizi Konya'ya ve Torku Konyaspor'a karşı yapılan saygısızlık olarak düşünüyor ve 'Süper Lig'e Doğru' programını, Sayın Sadık İlhan ve Sayın Hayri Ülgen'i TRT gibi saygın bir kuruluşta yaptıkları tarafsızlığını yitirmiş yorumlarından dolayı camiamızdan özür dilemeye davet ediyorum."

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!