comScore
bilyoner

Lucescu kendini Mourinho ile kıyasladı

22 Nisan 2013, Pazartesi 15:50

Bir dönem Türkikye'de görev yapan Shakhtar Donetsk'in çalıştırıcısı Mircea Lucescu Şampiyonlar Ligi hakkında değerlendirmelerde bulunurken, Real Madrid'in teknik direktörü Mourinho hakkında da ilginç bir yorumda bulundu.

Shakhtar Donetsk'in deneyimli teknik direktörü Mircea Lucescu, Şampiyonlar Ligi yarı finalindeki mücadeleleri değerlendirdi. Romen teknik adamın en çok Real Madrid'in başarılı teknik adamı Jose Mourinho ile ilgili sözleri dikkat çekti.

"REAL MADRID FAVORİ DEĞİL"

Dortmund karşısında yarı final sınavı verecek olan Real Madrid'in Alman rakibi karşısında favori olmadığını dile getiren Lucescu, "Real Madrid turun favorisi değil. Borussia onları Almanya'da zaten yenmişti. Bunu İspanya'da da yapabilirler. Bunu yapabilecek güçte olduklarını kanıtladılar" ifadelerini kullanarak Alman temsilcisine şans verdi.

Dortmund'ın çok iyi ve genç bir ekip olduğunu dile getiren Romen çalıştırıcı, onların çok organize bir takım olduklarını dile getirirken, "Fizik olarak da çok hazırlar. Götze, Reus ve Lewandowski gibi 3 tehlikeli forvetle atak futbolu oynuyorlar. Avrupa'daki en iyi taraftar grubuna sahipler. İnanılmaz bir atmosfer yaratıyorlar. Rakip üzerinde büyük baskı oluşturuyorlar" diye konuştu.

Real Madrid'in tek avantajının bireysel performanslarda yattığını belirten Lucescu, "Cristiano Ronaldo veya Karim Benzema gibi oyuncular tek başlarına maçın seyrini değiştirebilirler. İspanya ve Alman futbolunun rekabetini izleyeceğimiz güzel bir müsabaka olacak" dedi.
 

"MOURINHO HARİKA BİR ŞAHSİYET AMA..."

Real Madrid'in teknik direktörü Mourinho hakkında da yorumlarda bulunan Lucescu, "Mourinho başarılı ve harika bir kişilik. Ama bir Ferguson, Wenger veya ben değil. Biz takımları yarattıktan sonra 3 veya 4 sezonda bir değiştirmiyoruz" diye konuştu.

Son olarak Bayern Münih - Barcelona turunu değerlendiren tecrübeli teknik adam Bavyera ekibinin açık ara favori olduğunu söyledi. Lucescu, "Bayern ligi kazanmış durumda. Tek odakları Şampiyonlar Ligi. Harika bir kadroları ve her pozisyonda rekabet var. Öte yandan Barcelona Messi'nin dönüşüne muhtaç" şeklinde konuştu.


Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!