comScore

Gaziantepspor'dan Bursaspor'a yanıt

31 Ocak 2013, Perşembe 19:48

Gaziantepspor Kulübü, Bursaspor'un resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamaya cevap verdi.

Gaziantepspor Kulübü, Bursaspor'un, resmi internet sitesi aracılığıyla yaptığı açıklamaya yanıt verdi.
Kırmızı-siyahlı kulübün internet sitesinden, ''Kamuoyunu Bilgilendirme'' başlığıyla yapılan duyuruda, ''Bursaspor'un, Gaziantepspor hakkında yaptığı hayal ürünü açıklamalar nedeniyle gerçeklerin bilinmesi için'' açıklama yapma gereği duyulduğu bildirildi.
Bursaspor Kulübü oyuncularından Muhammet Demir'in, Gaziantepspor'a 900 bin lira bonservis bedeli ve Ahmet Arı'nın da tüm haklarının yeşil-beyazlı kulübe verilmesi karşılığı transfer edildiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
''Bursaspor Kulübü Yönetim Kurulu'nun, resmi internet sitesi aracılığıyla kulübümüz hakkında yapmış olduğu hayal ürünü açıklamalar nedeniyle kamuoyunun gerçekleri bilmesi için belgeleriyle beraber açıklama yapma gereği duyulmuştur. Şimdi Bursaspor Kulübü yönetimine soruyoruz; 2009-2010 futbol sezonunda Süper Lig'de sadece bir maç oynayan ve yüksek bir bonservis bedeli karşılığı, kulübümüzle karşılıklı sözleşme imzalayarak satmış olduğunuz oyuncunuz Muhammet Demir'in aklını nasıl çelmiş olabiliriz. Yine Bursaspor Kulübü futbolcusu Bekir Ozan Has, Bursaspor Kulübü ile olan sözleşmesini 7 Haziran 2011 tarihinde feshederek, Bursaspor Kulübü ile olan tüm ilişkilerini sonlandırmış olup, 15 Haziran 2011 tarihinde kulübümüze transfer olmuştur. Boşta olan bir futbolcuyu transfer etmenin futbol ahlakına ve kurallara son derece uygun bir davranış olduğu kanaatindeyiz.''
Bursaspor Yönetim Kurulu'nun, Gaziantepspor Kulübü hakkındaki, ''asılsız ve kamuoyunu yanıltıcı'' açıklama nedeniyle üzüntü duyulduğu ifade edilen açıklamada, ''Bursaspor Kulübü Yönetim Kurulu'nun açıklamasında bahsettiği üzere neden ahlak dersi vermek istediğimizi şimdi daha iyi anlayacaklarını umut ederiz'' ifadesi kullanıldı.
Turgut Doğan Şahin'in, Gaziantepspor'a transferine de değinilen açıklamada, Şahin'in şu görüşlerine de yer verildi:
''Hakkımda bugün yapılan, şahsımın Gaziantepspor Kulübü tarafından kaçırılarak transfer edildiğim yönündeki iddialar son derece hayret verici ve gerçek dışıdır. Gaziantepspor Kulübü'ne kendi isteğimle bilerek ve isteyerek transfer olduğumun, kaçırılarak transfer olmamın söz konusu olmadığının kamuoyu tarafından bilinmesini isterim.''


ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!