comScore

Tekvandoda resmi açılış töreni yapıldı

30 Ocak 2013, Çarşamba 20:16

Alanya'da başlayan Ümitler Türkiye Tekvando Şampiyonası'nın resmi açılış töreni yapıldı.

Türkiye Tekvando Federasyonu'nun 2013 faaliyet programında yer alan Ümitler Türkiye Tekvando Şampiyonası'nın resmi açılışı Atatürk Spor Salonu'nda yapıldı. Alanya Kaymakamı Erhan Özdemir, Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin'in de katıldığı törende şampiyonaya katılan sporcular protokol geçişi yaptı.

Alanya'nın ev sahipliğinde düzenlenen ve 70 ilden bin 420 sporcu, 80 hakem ve gözlemci, 300 antrenör ile idarecilerin katıldığı açılışta konuşan federasyon başkanı Metin Şahin, daha fazla emek ve çalışmayla başarılarını artıracaklarını söyledi. Federasyon olarak hedefleri olduğunu dile getiren Şahin, "2012 yılında yakaladığımız başarıyı 2016'ya, 2020'ye hep beraber taşıyacağız. Bunu da daha çok çalışarak gerçekleştireceğiz. Çalışmadan başarı gelmez" dedi.

Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu ise güzel bir etkinliğe ev sahipliği yaptıkları için mutlu olduklarını söyledi. Daha sonra şampiyonanın ilk gününde dereceye giren oyunculara Kaymakam Özdemir ve Başkan Sipahioğlu tarafından madalyaları verildi. Şampiyona, 3 Şubat'a kadar devam edecek.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!