comScore

Milli takım hazırlık kampı Kocaeli'de devam ediyor

30 Ocak 2013, Çarşamba 16:46

Judo Genç ve Büyük Erkekler Milli Takımı Kondisyon Hazırlık Kampı, Kocaeli'de devam ediyor.

Milli takımda bulunan 35 sporcu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi SEKA Sporcu Eğitim Merkezi'nde günde 2 antrenmanla çalışmalarını sürdürüyor.

Judo Milli Takım Yardımcı Antrenörü Hüseyin Özkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 27 Ocak'ta başlayan çalışmaların 7 Şubat'a kadar Kocaeli'de devam edeceğini belirterek, 9-10 Şubat'ta Paris'te Grand Slam'a, ardından da Avrupa Judo Birliği'nin Paris'te 4 gün sürecek Ortak Çalışma Kampı'na katılacaklarını bildirdi.

Paris kampının ardından Kocaeli'de ikinci etap kamp çalışmalarına başlayacaklarını ifade eden Özkan, Kocaeli'de 5 günlük çalışmanın ardından Almanya'da 23-24 Şubat'ta Grand Prix'de, 25-28 Şubat'ta da Ortak Çalışma Kampı'nda yer alacaklarını kaydetti.

Özkan, Kocaeli'de iyi bir kamp dönemi geçirdiklerini vurgulayarak, "Mart ayının sonunda Samsun'da yapılacak Grand Prix var. Bu yıl Akdeniz Oyunları, nisanda Avrupa Şampiyonası var. Kamp dönemine girdik, inşallah hayırlı olur. Kocaeli'de her türlü desteği görüyoruz, inşallah sakatsız bir dönem geçiririz. Çalışmalar güzel geçiyor. Ana hedefimiz Rio Olimpiyatları" ifadesini kullandı.

Judoda dünya sıralamasında istedikleri yerde olmadıklarına işaret eden Özkan, "Avrupa'da eskiden derece alamıyorduk, şimdi almaya başladık. Bir anda olimpiyatlarda madalya almak zor ama Avrupa'da almaya başladık, olimpiyatlarda da madalya almaya başlayacağız" dedi.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!