comScore

"Ayakları yere sağlam basan bir takımız"

30 Ocak 2013, Çarşamba 16:46

Manisaspor Teknik Direktörü Reha Erginer, ligdeki durumlarına ilişkin olarak, ayakları yere sağlam basan ve ne yaptığını bilen bir takım olduklarını söyledi.

Reha Erginer, kaleci Volkan Babacan ve Murat Gürbüzerol ile birlikte Manisaspor Tarık Almış Spor Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, ligde alt sırlarla üst taraf arasında fazla puan farkı olmadığını, bunun da maçların zor geçmesine yol açtığını ifade etti.

Buna karşın oynadıkları son 4 maçta 10 puan toplamasını bildiklerini dile getiren Erginer, şunları kaydetti:
''Hiçbir takım, mükemmel de olsa çıkıp her maçı kazanamaz, dünyada böyle bir takım yok. Biz ayakları yere sağlam basan, ne yaptığını bilen takımız. Sezon başında oluşturduğumuz takımla elde ettiğimiz sonuçlarla çıtayı yükselttiğimizi söyleyebiliriz. İnsanların her türlü beklentisi olabilir, bizim de kendi hedeflerimiz var. Havaya girmiyoruz, uçmuyoruz, alınan beraberlik ve galibiyetler bizim için birer kazanımdır. İniş ve çıkışlar takımlar için normal ama biz puan olarak iyi yerdeyiz.''

Erginer, bu hafta Şanlıurfaspor deplasmanından iyi futbol ve 3 puanla dönmek istediklerini, bu güce de sahip olduklarını savundu.

-''Mali disipline uymak zorundayız''-
Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Erginer, ''Ligde rakiplerinin transfer yapmasına karşın takıma devre arasında takviye yapılmamasının kendilerini zor durumda bırakıp bırakmadığına'' ilişkin bir soru üzerine, kulüp olarak mali disipline uymak zorunda olduklarını, bu nedenle transfer yapmadıklarını ve eski oyuncuları Vucicevic'e olan borcun daha yeni ortaya çıkmasının da bu tutumlarındaki haklılığı ortaya koyduğunu belirtti.

Erginer, Süper Lig'deki teknik direktör istifalarına yönelik bir soruya karşılık da Bursaspor'daki görevinden istifa eden Ertuğrul Sağlam'ın, Türk teknik adamlarının önünü açtığını kaydetti.

Sorunun, Türkiye'de planların kısa vadeli yapılmasından kaynaklandığını ifade eden Erginer, bunun mutlaka değişmesi gerektiğini kaydetti.

Manisaspor'un kalecisi Volkan Babacan da Kartalspor maçında iyi savunma yaptıklarını, deplasmanda alınan 1 puanın iyi bir kazanım olduğunu ifade etti.

Ligde her maçı final olarak gördüklerini dile getiren Babacan, kaybettikleri puanları Şanlıurfaspor maçında telafi etmek istediklerini kaydetti.

Murat Gürbüzerol ise ligde kalan maçları en iyi şekilde değerlendirerek, Süper Lig yolunda emin adımlarla ilerlemek istediklerini ifade etti.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!