comScore

Avrupa Şampiyonası'nda hedef ilk altı

30 Ocak 2013, Çarşamba 12:46

Milli Takımlar İdari Menajeri Barbaros Akkaş, Avrupa Basketbol Şampiyonası'nın Türkiye için çok önemli olduğunu belirtti.

Akkaş, 4-22 Eylül tarihleri arasında Slovenya'da düzenlenecek şampiyonada iyi bir performans yakalamak istediklerini anlattı. Şampiyona öncesi sakat oyuncuların iyileşeceğini belirten Akkaş, "A Milli Takımımız tecrübeli oyunculardan oluşuyor. Hidayet'in elinde bir sakatlık var. Henüz iyileşmedi ama turnuvalara uzun bir süre var. Onun dışında önemli bir sakatlık yok. Kısa sürede iyileşecek sakatlıklar bunlar" diye konuştu.

"Avrupa Basketbol Şampiyonası bizim için çok önemli" diyen Akkaş, "Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda ilk 6'ya girip Dünya Şampiyonası'na direkt katılmak istiyoruz. Sonrasında da madalya hedefliyoruz. Oyuncularımız kendini en iyi şekilde hazırlayacaktır" ifadelerini kullandı. Akkaş, bu yıl önemli turnuvalara katılacaklarını vurgulayarak, şunları söyledi:

"Akdeniz Oyunları da var, mutlaka final oynayıp şampiyon olmak istiyoruz. Bunu başarabilecek güçteyiz. Endonezya'da aynı tarihte İslam Oyunları var. Aynı anda 3 takım oluşturabilecek güçteyiz. Oyuncu konusunda iyi bir durumdayız. Bu da basketbolumuzun ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor."

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!