comScore

Ufuk Sarıca: "Avantajımızı korumak istiyoruz"

29 Ocak 2013, Salı 23:16

Basketbolda, FIBA Erkekler Avrupa Çalenç Kupası (I) Grubu'ndaki üçüncü maçta Finlandiya'nın Joensuun Kataja takımını 89-70 yenen Pınar Karşıyaka'nın başantrenörü Ufuk Sarıca, "Avantajımızı koruyarak bu gruptan birinci çıkmayı istiyoruz" dedi.

Sarıca, karşılaşma sonrası düzenlediği basın toplantısında, kazanmaları gereken bir maçtan galip ayrılmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, "Özellikle bu gruptan çıkmak ve grup liderliği için elde ettiğimiz avantajı kaybetmememiz gerekiyordu, bunu başardık. Rakibimiz, skordaki farka rağmen sürekli oyuna ortak olmaya çalıştı. Değerli bir galibiyet aldık. Şimdi Beşiktaş maçına odaklanacağız. Bugün olağanüstü taraftar vardı, onlara da teşekkür ederim" diye konuştu.

Joensuun Kataja cephesi
Joensuun Kataja Başantrenörü Jukka Toijala da Pınar Karşıyaka'yı tebrik ederek, maçı kaybetmiş olsalar da bu sahada, bu atmosferde oynamaktan çok keyif aldıklarını söyledi. Maçın başında oluşan farkı kapatamadıklarını ifade eden Toijala, buna rağmen oyuncularının mücadeleyi sürdürdüğünü belirtti. Pınar Karşıyaka ile sahalarında yapacakları maçta ev sahibi ekip olma avantajını iyi kullanmaları gerektiğini vurgulayan Toijala, söz konusu karşılaşma öncesi Karşıyaka'nın gruptan çıkmayı garantilemesini diledi.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!