comScore

Yıldız Erkekler Basketbol Hazırlık Turnuvası

29 Ocak 2013, Salı 17:31

Basketbol Milli Takımlar İdari Menajeri Barbaros Akkaş, 1-9 Şubat tarihleri arasında Sakarya'da Uluslararası Yıldız Erkekler Basketbol Hazırlık Turnuvası düzenleyeceklerini belirtti.

Basketbol Milli Takımlar İdari Menajeri Barbaros Akkaş, 1-9 Şubat tarihleri arasında Sakarya'da Uluslararası Yıldız Erkekler Basketbol Hazırlık Turnuvası düzenleyeceklerini belirterek, turnuvanın yıldızlar kategorisinde dünyanın en büyük organizasyonunu olduğunu söyledi.

Erenler ilçesindeki bir otelde düzenlenen basın toplantısında konuşan Akkaş, turnuvaya Çin, Fransa, İsveç, Letonya, Sırbistan, Almanya, Arjantin, Karadağ, Slovenya, Ukrayna, Yunanistan ve Türkiye'den sporcuların katılacağını anlattı.

"Yıldızlar kategorisinde dünyanın en büyük organizasyonunu düzenliyoruz" diyen Akkaş, "Basketbolda söz sahibi tüm ülkeler var. Gerçekten eşsiz bir organizasyon olacak. Bugün NBA'de oynayan birçok basketbolcu bu turnuvada yer aldı. Almanya'dan Dirk Nowitzki ve Fransa'dan Tony Parker gibi oyuncular bu turnuvada yer aldı" şeklinde konuştu.
Turnuvanın Avrupa Şampiyonası öncesi önemli bir hazırlık olacağına dikkati çeken Akkaş, her ülkenin maçlara iddialı çıkacağını vurguladı.

"Gelen takımlar çok iddialı, güzel bir turnuva geçecek" diyen Akkaş, sözlerini şöyle tamamladı:

"Biz de ülke olarak çok iddialıyız. Geçen sene takımımız ilk dört içinde tamamlayıp ardından Avrupa Şampiyonu olmuştu. Her ülke burada şampiyon olmayı hedefliyor ancak bizim hedefimiz gelecek vaat eden oyuncularımıza şans tanımak. Doğru oyuncuları doğru yerlerde oynatıp geleceğe hazırlıyoruz.
;
Çok iyi bir genç jenerasyonumuz var. Federasyon olarak tüm illerde oyuncu taraması yapıyoruz. Binlerce oyuncuyu tarıyor ve gelecek vaat eden oyuncuları bu turnuvalarda hazırlıyoruz. Milli takımımızı izlerken herkes keyif alacak. Umarım bu oyuncularımızı kazanırız."

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!