comScore

Göksu Üçtaş cimnastiğe veda etti

29 Ocak 2013, Salı 15:01

Milli cimnastikçi Göksu Üçtaş, aktif spor hayatını, yaşadığı sakatlıklar nedeniyle sona erdirdi.

Göksu Üçtaş yaptığı açıklamada, cimnastik branşının diğer spor branşları gibi olmadığını belirterek, "Sakatlıklarım en üst seviyede ve dönme şansım çok az" dedi. Cimnastikte verim alma yaşının 16-20 arasında olduğuna dikkati çeken Üçtaş, şunları söyledi: "Bizim branşta erken yaşta madalya alırsınız. Diğer sporlarda yaş grubu 23-30 arasıdır. Yapacaklarımı o dönemde yaptım. Sakatlıklarım en üst seviyede ve dönme şansım çok az. Yapmam gereken herşeyi yaptım. Dünyada ve Akdeniz Oyunları'nda madalyalar aldım. Olimpiyatlara da gittim. Hayal ettiğim herşeyi yaptım. Cimnastikte görevimi tamamladığımı düşünüyorum."

"Federasyon işimi kolaylaştırdı"
Aktif sporu bırakmasında federasyonun hiçbir etkisi olmadığını dile getiren milli cimnastikçi, "Federasyon işimi kolaylaştırdı" dedi. Göksu Üçtaş, şöyle devam etti: "Federasyonla benim aram her zaman iyiydi. Federasyon başkanı bize her zaman destek oldu. Yeni başkan Suat Çelen, bize her türlü desteği sağladı. Birebir bizimle konuştu. Kendisi, 'ne istiyorsunuz, nasıl yardımcı olabiliriz' diye bizlere yaklaştı. Federasyonla ilgili hiçbir sıkıntım yok. Aksine işlerimi her zaman kolaylaştırdılar." Cimnastikte ülke olarak yavaş yavaş derece almaya başladıklarını hatırlatan Üçtaş, "Biz kapıyı araladık. Gelecek sporcular için kolay olacak. Gözlerinde büyütmelerine gerek yok. Olimpiyatlara da gidilebiliyor. Bizden sonraki nesillerin madalya alacaklarına inanıyorum" değerlendirmesini yaptı.

Projesi var
Milli cimnastikçi Göksu Üçtaş, kendisinin Gaziantepli olduğunu belirterek, "Bu ilde bir cimnastik salonu açarak yeni sporcular yetiştirmek istiyorum" dedi. Projeyle ilgili çalışmaların sürdüğünü belirten Üçtaş, "Gaziantep'teki proje için görüşmeler sürüyor. O tarafa yönelmeyi düşünüyorum. Hem antrenörlük, hem yöneticilik yapmayı düşünüyorum. Cimnastiği bıraktım ama spora her türlü faydam olacaktır. Sporun içindeyim. Daha güçlü sporcular yetiştirmek istiyorum. Gaziantep'te inşaat devam ediyor. Burada bir spor köyü yapılıyor" diye konuştu.
Göksu Üçtaş, projesinin yanı sıra bakanlıktan veya Spor Genel Müdürlüğü'nden gelecek tekliflere de sıcak baktığını belirterek, "Spor uzmanı olmayı isterim" diyerek sözlerini tamamladı.


ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!