comScore

Emektar Yiğidonun "3. dalya" gururu

29 Ocak 2013, Salı 13:31

Sivasspor formasıyla bugüne kadar 300 resmi maça çıkan, takımın en kıdemlisi Hayrettin Yerlikaya, kırmızı-beyazlı ekipte 15'inci yılını geçiriyor

Futbola Sivas Amatör Lig takımlarından Tarımspor'da başlayan, ardından bir süre Çimentospor'un formasını giyen Yerlikaya, 1998 yılından bu yana aralıksız olarak formasını giydiği Sivasspor'da, 3. dalya sevincini yaşadı.
Sivasspor'da 15. yılını geçiren emektar savunma oyuncusu Yerlikaya, Ziraat Türkiye Kupası (A) Grubu'nda geçen hafta oynanan 1461 Trabzon maçında, 300'üncü kez kırmızı-beyazlı formayı giydi. Deneyimli oyuncu, bu maçlarda 13 kez de gol sevinci yaşadı.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun sitesinden alınan bilgilere göre Yerlikaya'nın, Sivasspor karnesi şöyle:
Maç kategorisi   Toplam maç    Toplam gol
--------------- ------------ ------------
Süper Lig             170                   5
Türkiye Kupası      23                   -
PTT 1. Lig            98                   7
2. Lig                     9                    1
----------------------------------------------------------
Toplam                  300               13

“Gurur ve mutluluk verici bir olay”

Hayrettin Yerlikaya, yaptığı açıklamada, 14 yılı profesyonel bir yılı amatör olmak üzere 15 yıldır Sivasspor'da forma giydiğini belirterek, “Gurur ve mutluluk verici bir olay. Sivasspor'da çok güzel zamanlarım geçti, anılarım oldu. 300'üncü maçı oynamış olmam benim için gurur verici. İnşallah, herkese nasip olur. Çok mutluyum, huzurluyum” diye konuştu.

Elinden geldiği kadar takıma yardımcı olmak istediğini ifade eden Yerlikaya, profesyonel anlamda bilgi ve birikimlerini genç arkadaşlarına aktarmaya çalıştığını söyledi.

Deneyimli savunma oyuncusu Yerlikaya, bu sezon başında çok sıkıntılı bir ameliyat geçirdiğini aktararak, “Allah'a şükürler olsun atlattım. Sezon başı toparlanmam için zaman gerekiyordu. İlk yarının ortasına doğru kondisyon olarak toparlandığımı düşünüyorum. Tabi oynayamadım. Oynayamayınca maç kondisyonu kazanmak biraz zor. Kupa maçlarında yavaş yavaş oynamaya başladım. Şimdi kendimi gayet iyi hissediyorum. Hocamız görev verdiği sürece elimden geleni yapacağım” ifadelerini kullandı.

Henüz jübile düşünmüyor

Henüz futbolu bırakmayı düşünmediğini vurgulayan Yerlikaya, şöyle konuştu:

“Kendimi iyi hissettiğim ve sakatlığım olmadığı sürece gidebildiğim yere kadar gitmek istiyorum. '35-36'da bırakırım' diye bir kariyer planlamam yok. Her iki taraf için de uygun olursa futbolu burada bırakmak istiyorum. 3 yıl olur, 5 yıl olur, her iki tarafın da razılığı doğrultusunda, gücümün yettiği doğrultuda devam etmek istiyorum. Antrenörlük kursuna da gittim. Futbolu bıraktıktan sonra antrenör olmayı düşünüyorum.”

Hayrettin Yerlikaya, takımdaki genç oyunculardan özellikle Ziya Erdal'ın önemli bir aşama kaydettiğini, çok yetenekli, gelecek vaat eden bir futbolcu olduğunu söyledi. Ziya'nın önemli yerlere gelmesinin kendisini sevindireceğini ve gururlandıracağını vurgulayan Yerlikaya, “Sonuçta emek verdiğim, çaba sarf ettiğim bir arkadaşım. Yardımcı olmaya çalıştığım bir arkadaşım” ifadelerini kullandı.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!