comScore

Milli boksçularda hedef şampiyonluk

29 Ocak 2013, Salı 10:31

Erkek Boks Milli Takımı sporcuları, bu yıl yapılacak Avrupa Şampiyonası, Akdeniz Oyunları ve Dünya Şampiyonası'nda bireysel ve takım olarak en iyi dereceleri elde etmek için yumruk sallayacak.

Erkek Boks Milli Takımı, yılın ilk kampını, 15 gün önce Türk Milli Takımı'nın başına getirilen Ukraynalı Lumamir Palamar yönetiminde, Boks Federasyonu'na ait Kastamonu'daki Kamp ve Eğitim Merkezi'nde sürdürüyor.
Kampa katılan 10 sıkletteki 20 milli boksör, kampta Palamar'la başlayan yeni sistem ve yeni antrenman programıyla şampiyonalar öncesinde güç topluyor.

-"Asıl amacımız Akdeniz Oyunları"

Türk Milli Takımı Antrenörü Lumamir Palamar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kampta güç çalışması yaptıklarını belirterek, kampın iyi bir şekilde devam ettiğini söyledi. Palamar, 2013 Avrupa Şampiyonası'nda takım olarak iyi bir çıkış yapacaklarını ifade ederek, "Asıl amacımız, Türkiye'de yapılacak Akdeniz Oyunları'dır. Hedefimiz takım halinde şampiyon olmaktır" dedi. Türkiye'ye geleli çok kısa bir süre olduğunun altını çizen Palamar, Türk boksörlerinin çok iyi dövüşçü olduğunu söyledi.

"Gençlerimize inanıyoruz"

Türkiye Boks Federasyonu Dış İlişkiler ve Medya Sorumlusu Bayram Altuğ da Palamar'ı yeni transfer ettiklerini belirterek, kendisini uluslararası şampiyonalarda, turnuvalardan tanıdıkları bir antrenör olduğunu ifade etti.
Bu yıl yapılacak Avrupa Şampiyonası, Akdeniz Oyunları ve Dünya Şampiyonası'nda Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmek istediklerini vurgulayan Altuğ, "Bunu yapabilecek gücümüz, kapasitemiz var. Gençlerimize inanıyoruz. Gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Çalışmalarımıza devam ediyoruz" ifadesini kullandı.

"Çalışmalarımıza devam ediyoruz"

Milli boksör Adem Kılıççı, kampın güzel bir şekilde devam ettiğini ifade ederek, antrenör Palamar ile yeni bir sistemde, yeni bir antrenman programıyla çalışmaları sürdürdüklerini söyledi. Bu yılki şampiyonalarda Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceklerini vurgulayan Kılıççı, "Takıma girmek ve ülkemizi temsil etmek için, ben dahil bütün takım arkadaşlarım çok büyük özveriyle çalışıyoruz. İlk şampiyonamız Avrupa Şampiyonası, mayısta Belarus'da olacak. Ondan sonra ülkemizde Akdeniz Oyunları'na en iyi şekilde hazırlanıp, inşallah şampiyonlukla kutlayacağız. Ekimde ise dünya şampiyonamız var. İyi bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz" diye konuştu.

Avrupa şampiyonu ve dünya ikincisi milli boksör Onur Şipal de çok yoğun bir sene olacağını vurgulayarak, Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceklerini belirtti. Milli boksör Abdülkadir Köroğlu ise şampiyonalara en iyi şekilde hazırlandıklarını ifade ederek, "Yeni antrenörümüz Ukrayna'dan geldi. Onunla yeni bir programla önümüzdeki maçlara en iyi şekilde hazırlanıyoruz" dedi. Milli boksör Seyda Keser de kampa yıl içinde yapılacak büyük turnuvalara hazırlanmak için geldiklerini ifade ederek, iyi bir derece çıkarmayı hedeflediklerini kaydetti.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!