comScore

Kızıltan: "Manisaspor maçıyla başlıyoruz"

26 Ocak 2013, Cumartesi 10:31

Kartalspor teknik direktörü Özcan Kızıltan, ligin ikinci yarısına gerçek anlamda Manisaspor karşılaşmasıyla başlangıç yapacaklarını ifade etti.

Kızıltan; “Lig’in ikinci yarısının ilk haftasında İzmir temsilcisi Göztepe karşısında aldığımız sonuç bizim için istenmeyen bir sonuçtu. Şartlar ne olursa olsun iyi başlamak istiyorduk ama kadro olarak oldukça eksik olduğumuz bir maçtı. Üç tane cezalı oyuncumuzun olduğu, yeni transferlerimizin yetişmediği ve akabinde 16 kişi soyunabildiğimiz bir karşılaşma oldu.

İlk yarıda erken gelen gollerle 2-0 geriye düştükten sonra maçı çevirme adına ne kadar gayret etsek de olmadı.

Bu hafta kendi saha ve seyircimiz önünde oynayacağımız Manisaspor karşılaşmasını ikinci yarıya başlangıç maçı olarak düşünüyoruz. Manisaspor’u sahamızda yenerek ikinci yarıda yolumuzda daha güvenli bir şekilde devam etmek istiyoruz.

Şuan puan cetvelinde sıkıntılı bir bölgede bulunuyoruz, en büyük hedefimiz bu sıkıntılı bölgeden üst sıralara doğru çıkmak. Bunun için de kendi sahamızdaki bu önemli karşılaşmayı kazanmak istiyoruz. Bunu başarabilecek gücümüz, kalitemiz ve oyuncu grubumuz var. Oyuncularım ve ben bu karşılaşmayı kazanacağımıza çok inanıyoruz, ben oyuncu arkadaşlarıma oldukça güveniyorum.

Bu karşılaşmada Efecan Karaca cezalı olduğu için forma giyemeyecek, Onur Nasuhoğlulları’nın da bir sakatlığı bulunuyor ama diğer taraftan kadromuza yeni katılan Fahri Tatan, Zafar Babajanov ve Eze Vincent var, onların lisans işlemleri de tamamlandı. Bazılarının antrenman eksiklikleri bulunuyor ama hepsinden durumlarına göre faydalanmaya çalışıyoruz.

Ben lig’in ikinci yarısına gerçek anlamda Manisaspor karşılaşmasıyla başlangıç yapacağımızı düşünüyorum.”

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!