comScore

Halka açık sürat yarışmaları yapıldı

25 Ocak 2013, Cuma 17:01

Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından Adana'da düzenlenen "Mustafa Karataş 1. Kademe Yarışı" kapsamında halka açık sürat yarışmaları yapıldı.

Merkez Park'ta düzenlenen ve 1500 metre ve 2500 metre arasında değişen parkurlarda yapılan halka açık sürat yarışmalarına 10-40 yaş arası yaklaşık 300 kişi katıldı.

Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Tekin Çolakoğlu, yaptığı açıklamada, bu spor branşının yangınlaşması ve tanıtılması amacıyla faaliyet yaptıkları kentlerde çocukların ve gençlerin ilgisini çekebilmek için halk yarışmaları düzenlediklerini söyledi.

Halk yarışmalarına her yaştan kişinin katılabileceğini belirten Çolakoğlu, asıl müsabakaların yarın Çukurova Üniversitesi Kampüs Alanı'nda ve pazar günü Karaisalı ilçesinde gerçekleştirileceğini ifade etti.
Çolakoğlu, yarışmalara başvuruların yoğun olduğunu belirterek, "Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Muğla, Aydın, Balıkesir, Tokat gibi illerden toplam 970 sporcu yarışmalar için kayıt yaptırdı" dedi.
Çolakoğlu, ayrıca halk yarışmalarında dereceye girenlere ödül verileceğini de sözlerine ekledi.

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi ise Adana'da ilk defa düzenlenen yarışmalara ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!