comScore

Basketbolun "en"leri bu kulüpte

25 Ocak 2013, Cuma 13:01

Beko Basketbol ve Türkiye Kadınlar Basketbol liglerindeki 2 takımıyla basketbolda adından söz ettiren Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin sahip olduğu 3 oyuncu ligin "en"leri arasında yer alıyor

Beko Basketbol ve Türkiye Kadınlar Basketbol liglerindeki 2 takımıyla basketbolda adından söz ettiren Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin sahip olduğu 3 oyuncu ligin "en"leri arasında yer alıyor.

Derlenen bilgiye göre, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde 23 puanla 5. sırada, Beko Basketbol Liginde ise topladığı 20 puanla 11. sırada bulunan kulüp, formasını taşıyan 3 önemli oyuncuyla dikkati çekiyor.
Kadın takımında forma giydiği 12 maçta 251 kez topu çemberden geçirerek 20.9 sayı ortalaması yakalayan ABD'li Shavonte Sade Zellous, ligin sayı toplamında ve ortalamasında ilk sırayı alıyor

Aynı takımdaki Erlana Lanay Larkins, yaptığı ribaundlarla dikkati çekiyor. Forma giydiği 12 maçta 14.3 ribaund ortalaması yakalayan Larkins, ribaund toplamındaki "en iyi" ünvanını ise kendisinden 1 maç fazlası bulunan Canik Belediyesi'nden Cheryl Ford'a kaptırdı.

Beko Basketbol Liginde ise, takımı henüz istediği başarıyı gösteremeyen Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin başarılı oyuncusu Ali Karadeniz, 15 maçta attığı 316 sayı ve 21.1 ortalamayla ligin sayı toplamında ve ortalamasında, lider konumda.

Uzun forvet pozisyonunda forma terleten ABD asıllı Ali Karadeniz, 10 yılında Türk vatandaşlığına kabul edilmiş, Michael Wright olan ismini de değiştirmişti. Ali Karadeniz, ayrıca 2004 yılında FIBA Avrupa Ligi All Star maçının en değerli oyuncusu seçilmişti.

Ortak hedef: takıma katkı

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin en güçlü silahlarından Shavonte Sade Zellous, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ligin en iyileri arasında yer almasını "Tabi ki çok inanılmaz bir şey" diye nitelendirdi.
Ancak ligin bitmesine uzun bir zaman olduğunu ifade eden Zellous, "İkinci devre daha yeni başladı. Neyin ne olacağını artık görmeye başlayacağız. Ama her şeyin dışında ben, skordan çok, kazanmak için takıma yardımcı olmak istiyorum. Bu anlamda iyi işler yaptığımda daha mutlu olacağım" diye konuştu.

Ribaund lideri Erlana Lanay Larkins ise, elde ettiği iyi derecelerden mutlu olduğunu belirterek, "Bu benim işim" dedi.

Başarısını sene sonuna kadar sürdürmek istediğini anlatan Larkins, bu hafta Fenerbahçe ile yapacakları maçta da çok iyi sonuçlar elde edip, galip gelmek istediklerini söyledi.

Türkiye'deki basketbol liglerini de değerlendiren tecrübeli oyuncu, "Bence Türkiye'deki basketbol üst seviyede. 5 yıldır Türkiye'de oynuyorum. Bunun 4 senesinde Mersin'de oynadım. Bence Türkiye hakikaten üst seviyede. Bu anlamda Türkiye'deki işler güzel" diye konuştu.

Erkek takımının sayı lideri Ali Karadeniz ise, sayı atmanın dışarıdan bakınca çok önemli göründüğünü, ancak takım için iyi bir şeyler yapabilmenin kendisini daha çok mutlu ettiğini vurguladı.

Artık sürekli seyircilerinin önünde forma giyeceklerini, bunun da kendileri için daha iyi olacağını dile getiren Karadeniz, sezon sonuna kadar atmak istediği sayıyla ilgili hedefi olup olmadığı yönündeki soruya, "Şunu çok net söyleyebilirim ki, şu an herkes bana çok güveniyor. O da bana çok mutluluk veriyor. Arkadaşlarımın beni gördüklerinde, topu bana atmaları çok mutluluk verici bir şey. Şu an için bir hedefim yok ve her şey maç sırasında olağan ekliyle ilerliyor. Bana güveniyorlar, bende sayı buluyorum. Ama genel olarak performansımdan memnunum" diye yanıt verdi.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!