comScore

TED Ankara Kolejliler zorlu maça hazır

24 Ocak 2013, Perşembe 16:17

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi takımlarından TED Ankara Kolejliler, 26 Ocak Cumartesi günü deplasmanda yapacağı Canik Belediyesi maçının hazırlıklarını sürdürüyor.

TOBB-ETÜ Salonu'nda Başantrenör Kaan Artun gözetiminde gerçekleştirilen çalışmaya, bir süredir sakatlığı nedeniyle takımdan ayrı kalan genç oyuncu Aysu Keskin de katıldı.

TED Ankara Kolejliler Başantrenörü Kaan Artun, ligde sezonun ikinci yarısının ikinci maçında, deplasmanda Canik Belediyesi ile karşılaşacaklarını hatırlattı. Çok zorlu bir deplasmana gideceklerini vurgulayan Artun, "Rakibimizde bir takım değişiklikler oldu. Geçen hafta, önce antrenör değişikliğine gidildi. Sonra da bazı oyuncuları takımdan ayrılarak başka takımlara katıldı. Bir yabancı oyuncuları ülkesine döndü. Buna rağmen iyi kadroları var ve sıralamada bizim üzerimizdeler" dedi.

Artun, sezonun ikinci yarısına sahalarında Adana Botaş galibiyetiyle başlamalarının Canik Beledisi karşılaşması öncesinde takıma moral verdiğini belirterek, şunları söyledi:

"Hedefimiz bu karşılaşmadan da galip ayrılmak. Canik Belediyesi deplasmanına galibiyet için gidiyoruz. Hafif sakatlığı bulunan Aysu Keskin'in de takıma katılmasıyla bu zorlu karşılaşma öncesinde eksiğimiz bulunmuyor. Rakibimizi yenersek sıralamada onları bir altımıza alma şansımız da doğacak ve ligde 11. sıradan daha da yukarılara tırmanmış olacağız. Umarım oradan galibiyetle dönmeyi başarırız. Son 6 maçta 4 galibiyet almamız bizi kandırmamalı ve rehavete sokmamalı. Çünkü bu maçların 3'ünü bizim gibi ligin alt sıralarında bulunan takımlara karşı kazandık. Bu nedenle önümüzdeki maçlara iyi konsantre olmalıyız.


ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!