comScore

"Bir çocuk, bir gelecek" projesi

24 Ocak 2013, Perşembe 14:46

Tekvando Federasyonu, "Bir çocuk, bir gelecek" projesiyle, Siirt ve Batman'da son bir hafta içinde yaklaşık 200 bin liralık malzeme dağıttı.

Federasyondan yapılan açıklamada, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Spor Genel Müdürlüğü'nün desteklediği, Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın da dahil olduğu "Bir çocuk, bir gelecek" projesiyle, Diyarbakır, Siirt ve Batman'da binlerce çocuğa ulaşıldığı belirtildi.

Bölgede önemli bir sporcu potansiyelinin olduğunu belirten Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin'in, açıklamada şu görüşlerine yer verildi:

"Diyarbakır'dan dünya şampiyonu, Siirt'ten dünya ikincisi, Avrupa ve Balkan şampiyonu sporcular çıkarttık. Sadece Siirt'te bin 600 lisanslı sporcu var. Bu inanılmaz bir rakam. Diyarbakır, Siirt ve Batman'da geleceğin şampiyonlarına malzemelerini verdik, vermeye de devam edeceğiz. Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanımız Sayın Suat Kılıç, Spor Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Baykan, valilerimiz, yerel yönetimler ve il müdürlerimiz, Doğu ve Güneydoğu'ya elimizi uzatmamızda bizleri teşvik ettiler. Amacımız sadece yarışmacı sporcular yetiştirmek değil. Her çocuğumuzun spor yapmasını istiyoruz. Vatanını seven, ahlaklı, okul hayatında da başarılı birer birey olmaları, bizleri daha da mutlu edecektir. Antrenörlerimiz büyük özverilerle görev yapıyor. Federasyon olarak ciddi mesai harcıyoruz. Hepsi bu pırıl pırıl olan çocuklarımız için." Şahin, çalışmalarda büyük destek gördüklerini kaydetti.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!