comScore

Memnun: "İyi bir galibiyet aldık"

23 Ocak 2013, Çarşamba 22:31

Basketbolda Kadınlar FIBA Avrupa Ligi (C) Grubu maçında İspanya'nın Perfumerias Avenida takımını 68-56 yenen Galatasaray'da başantrenör Ekrem Memnun, çok iyi bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan sarı-kırmızılı antrenör, ciddi bir takımı yendiklerini ve sonuçtan memnun olduğunu belirtti. Memnun, maça çok iyi hazırlandıklarını aktararak, "Enteresan bir maç oldu. Rakibimizden çok daha iyi bir takımız. Çok sert bir takımı yendik. Son çeyrekte, basit birkaç top kaybı yapınca, maça ortak oldular. Burada iyi bir tepki vererek, maçı kazanmasını bildik. Önümüzdeki hafta, Avrupa maçı olmadığı için tam takım halinde çalışma imkanı bulacağız. Gidişatımızdan memnunum" diye konuştu. Attığı 19 sayıyla maçın en skorer ismi olan sarı-kırmızılı basketbolcu Lindsay Whalen de iyi başladıkları bir maçı son çeyrekte riske atmalarına rağmen, kazandıkları için mutlu olduğunu ifade etti.
Perfumerias Avenida Başantrenörü Victor Lapena ise Galatasaray karşısında istedikleri gibi oynayamadıklarını ve çok fazla top kaybı yaptıkları için maçı kaybettiklerini dile getirdi. İspanyol temsilcisinin kaydettiği 18 sayıyla en skorer ismi olan Marta Xargay da kırılma anlarında hata yaptıkları için sahadan yenilgiyle ayrıldıklarını kaydetti.


ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!