comScore

Yeni Malatyaspor'un ikinci yarı hedefi

23 Ocak 2013, Çarşamba 18:16

Yeni Malatyaspor'un kaptanı Okan Öztürk, ikinci yarı lige iyi bir başlangıç yaparak, üst sıralardaki takımları yakalamak istediklerini söyledi.

Defans oyuncusu Erdal Sezek ile Nurettin Soykan Tesisleri'nde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Öztürk, ligin ilk yarısı itibariyle hedeflerinin dışında kaldıklarını belirtti.

Antalya'da geçirdikleri 16 günlük devre arası kampıyla ligin ikinci yarısına en iyi şekilde hazırlandıklarını anlatan Öztürk, "İlk yarıda istikrarsız bir süreç vardı. İkinci yarıdaki en büyük amacımız, bu istikrarsız süreci lehimize çevirmek olacak. İkinci yarı lige iyi bir başlangıç yaparak, bizden puan olarak üstte bulunan takımları yakalamak istiyoruz" diye konuştu.

Öztürk, ikinci yarının ilk haftasında Anadolu Selçukluspor'u konuk edeceklerini anımsatarak, "Tek hedefimiz ikinci yarıya galibiyetle başlayıp, galibiyet serileri yakalamak. İlk yarıda inişli çıkışlı bir grafiğimiz vardı ama ikinci yarıda yakalayacağımız galibiyet serileriyle hedefimize ulaşmak istiyoruz" dedi.

İkinci yarının bütün takımlar adına daha zorlu geçeceğini ifade eden Öztürk, yeni oyun sistemiyle daha çok pozisyona girerek, daha fazla gol atmayı hedeflediklerini belirtti.
Erdal Sezek ise devre arası kamp çalışmalarında birkaç oyun sistemi üzerinde çalışmalar yaptıklarını anlattı. Futbolcuların sistem değişikliğine alışmalarının zaman aldığına işaret eden Sezek, takım olarak yeni oyun sistemine ayak uydurmaya çalıştıklarını kaydetti.

Ligin ikinci yarısında puan kaybetme lükslerinin olmadığını dile getiren Sezek, "İlk yarıdan daha farklı bir görüntüde olacağız ve taraftarlarımıza daha farklı bir takım izlettireceğiz" dedi.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!