comScore

Erginer: "Baskı altında değiliz.."

23 Ocak 2013, Çarşamba 16:01

PTT 1. Lig'de liderliğini sürdüren Manisaspor'un teknik direktörü Reha Erginer, ''Sezon başındaki atmosferimizi koruyoruz. Lider takım olarak da baskı altında değiliz'' dedi..

Reha Erginer, Tarık Almış Spor Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, geçen hafta kazandıkları Karşıyaka maçıyla moral depoladıklarını, bu hafta sonu karşılaşacakları Kartalspor'un da kendi sahasında iyi performans gösterdiğini kaydetti.

Erginer, şunları söyledi:
''Bizim için Karşıyaka maçından daha zorlu bir rakip, futbolcularım da bunun bilincinde. İki tarafın da kazanmayı istediği bir karşılaşma. Futbolcu arkadaşlarımın yakaladığı ritm ve form durumu, kazanma azmi, Kartalspor maçındaki en büyük avantajımız. Bu maçtan da üç puanla ayrılmak istiyoruz. Sezon başındaki atmosferimizi koruyoruz. Lider takım olarak da baskı altında değiliz. Özellikle bunu futbolcularıma hissettirmemeye çalışıyorum.''

Genç kadronun liderlik stresi yaşamadığını belirten Erginer, ''Böyle bir sıkıntımız yok. O tür konuşmalar yapmıyoruz. Ayaklarımız yere sağlam basıyor. Sezon başındaki çizgimizden bir gram sapma yok'' dedi.

Gazetecilerin Bandırmaspor'a kiralık olarak gönderilen Tuncay Süren hakkındaki sorularını da cevaplayan Erginer, futbolcunun kendi isteğiyle gittiğini ve Karşıyaka maçı sonrası kendisinin oynayabileceği takıma gitmesinin iyi olacağını söylediğini ifade etti.

Takımda sakat oyuncu bulunmadığını ve genç oyuncuların form durumlarının da çok iyi olduğunu belirten Erginer, şöyle konuştu:
''Bizim formalar soyunma odasında asılı, sahada kim hak ediyorsa soyunma odasında formayı giyer. Takım içinde oynamayan isimlerin performansını ne kadar üst seviyeye çıkartırsanız, forma rekabeti o kadar üst seviyede olacaktır. Kadrodaki her oyuncum formaya ortak olmalı. Temel prensiplerimden biri budur. Forma rekabetinin içine girmelerini istiyorum. Eleştirilerim de oluyor. A2 takımında beğendiğim isimler var. Kendim bizzat izliyorum. Sadece A2 değil, 18 yaş altı takımımızda da iyi oyuncular var.''

Manisasporlu Hasan Ali Durtuluk da liderliği devam ettirmek için Kartalspor maçına 3 puan hedefiyle çıkacaklarını söyledi.

Bülent Cevahir de üst üste zorlu iki deplasman maçı oynayacaklarını, Kartalspor maçını kazanmak için ellerinden geleni yapacaklarını kaydetti.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!