comScore

"Körfez efsanesi"nin umudu, SMS kampanyasında

23 Ocak 2013, Çarşamba 14:31

Süper Lig'de oynadığı dönemlerde 4 büyük kulübün "korkulu rüyası" olan ve müzesinde 2 Türkiye Kupası bulunan Kocaelispor, borç yükünü hafifletmek için SMS kampanyası başlattı.

1996-1997 ve 2001-2002 sezonunda Türkiye kupasını müzesine götüren ve ligde büyük takımlarının en fazla zorlandığı takımlardan olan Kocaelispor, yaklaşık 70 milyon liralık borcu nedeniyle transfer yapamıyor.

Kulübün borcunu kapatmak için arayış içine giren yeşil siyahlı kulübün yöneticileri, SMS kampanyası başlatarak borç yükünü hafifletmeye katkı sağlamaya çalışıyor.

Kocaelispor Asbaşkanı ve Basın Sözcüsü Abdülkadir Yılmaz, yaptığı açıklamada, eski dönemlerde kulübün doğru yönetilmediğini savunarak, bu nedenle kulübün mali olarak zor günler geçirdiğini söyledi.

Yönetim olarak göreve geldikleri dönemden bu güne kadar Kocaelispor için projeler ürettiklerini ifade eden Yılmaz, kulübü iyi yerlere getirmek için çalıştıklarını kaydetti.

Yılmaz, "Kocaelispor, hala bir marka" diyerek, Kocaelispor'un eski günlere döneceğini anlatarak, bunun zaman alacağını bildirdi. Türkiye'deki futbolseverlerin Kocaelispor'u Süper Lig'de görmek istediğini dile getiren Yılmaz, kentte Kocaelispor bilincini canlandırmak istediklerini söyledi. Yılmaz, bu kapsamda bir SMS kampanyası başlattıklarını kaydederek, "3 operatörden de büyük harfle 'KS41' yazıp, 6662'ye gönderdiğimizde, gelen mesaja 'evet' yazarak cevaplıyoruz. Böylece Kocaelispor'a 5 lira bağış yapmış oluyoruz. Bunu gerçekleştiren taraftarlarımız, gelen mesajı bize gösterdiklerinde kendilerine sticker verilecek" diye konuştu.

"Kulübün yaklaşık 70 milyon lira borcu var"

Yılmaz, kulübün faizleriyle birlikte yaklaşık 70 milyon lira borcunun bulunduğunu vurgulayarak, bir kaynak oluşturulursa borcunun 3'te 1'ine kadar inebildiğini söyledi.

İçinde bulunulan duruma bakıldığında bu paranın bulunmasının "hayal" olduğuna işaret eden Yılmaz, Kocaelispor'a birkaç kesim dışında eskisi gibi destek verilmediğini anlattı.

Yılmaz, şunları kaydetti: "SMS kampanyasının bir geliri mutlaka olacak ama amaç, Kocaelispor'un hala bitmediğini göstermek. Sosyal medyayı kullanarak kampanyayı yayıyoruz. Kampanyadaki kişisel hedefim, 6 ayda 1 milyon bağışçıya ulaşmak, bu rakamın gerçekleşmesi halinde, elde edilecek gelirle en azından transfer yasağını aşabiliriz. Bazen bir kişi 10 tane gönderiyor. Ben 50 tane SMS gönderdim. Bu kampanyaya tüm Türkiye'nin destek vereceğine inanıyorum."

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!