comScore

Çankırıspor 3 futbolcuyla anlaştı

23 Ocak 2013, Çarşamba 11:46

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup takımlarından Çankırıspor, transfer çalışmaları kapsamında 3 futbolcuyla anlaştı.

Çankırıspor Kulüp Başkanı Sevda Karaali, yaptığı açıklamada, Orduspor'dan Deniz Boztepe, İmdat Gürsoy ve Boluspor'dan Fatih Çolak'la anlaşma sağladıklarını söyledi.
Maddi olarak kulübü borçlandırmadan transfer çalışması yürüttüklerini ifade eden Karaali, takımın eksiklikleri doğrultusunda transfer gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

Futbolcularının ilk yarıda iyi bir performans yakaladığını dile getiren Karaali, "Bu başarı ikinci yarıda da artarak devam edecektir. Bu yıl oluşturduğumuz takım daha homojen bir yapıdadır. Oyuncularımız yaşları ve yetenekleriyle birbirine yakın başarılı bir ekipten oluşmaktadır" diye konuştu.

"Önümüzde bir engel olmadıkça play-off oynamaya hazırız"

Ligin en az mağlubiyet alan takımlarından olduklarını belirten Karaali, geçen yıllara oranla önemli bir başarı elde ettiklerini söyledi.

Alanya'da iyi bir kamp dönemi geçirdiklerini ifade eden Karaali, şöyle konuştu:

"Puanlamadaki duruma baktığımızda ilk sıralarda bulunan takımlar arasında çok fazla fark olmadığını görüyoruz. Ligde oturmuş ve oyuncu kalitesinin yüksek olduğu takımlar olmasına rağmen bizim makul bütçelerle oluşturulan takımımız bu takımlarla başa baş, dişe diş mücadele ettiğini ve çoğunda da üstün geldiğini ligde yaşadık ve gördük. Futbolda isimlerden ziyade inanç, yürek ve iyi bir ekip olmak gerekiyor. Bu yıl bu noktada daha başarılıyız. Sezon başında hedeflerimizi belirlerken bizim hedefimiz ligde kalma, orta sıralarda bitirme yönündeydi. Kulübümüzün birtakım gerçeklerde ortada olduğu için çocuklarımız kendilerine ve arkadaşlarına olan inançlarıyla bunu daha yukarıya taşıdılar. Aldıkları galibiyetlerle hedefi onlar koydu. İkinci devrede benzer profilin devam edeceğini düşünüyorum. Futbolcuların inancı ve çalışma azimleri bizi başarıya taşıyacaktır. Kulüp olarak önümüzde bir engel olmadıkça biz play-off oynamaya hazırız."

Hüseyin Akoğlu transferi

Sezon başında Çankırıspor'la başlayarak çok kısa sürede üstün gayretleriyle çok iyi bir performans yakalayan oyuncuların olduğunu ifade eden Karaali, "Bunlardan biri de Hüseyin Akoğlu'dur. Hüseyin'in bizimle iki yıllık sözleşmesi vardı. Nazillispor'un teknik ekibi ve yöneticilerinin yoğun talebi üzerine transfer görüşmeleri gerçekleştirdik. Bu transfer görüşmeleri Çankırıspor'un ve futbolun etik kurallarına uygun gerçekleşti. Nazillispor'a ve oyuncumuza teşekkür ediyorum. Kendisine 6 ay emek verdiğimiz bir insanın 'her şeyden önce kulübüm gelir başkanım nasıl uygun görüyorsa öyle olur' demesi çok önemli bir özveridir. Çankırıspor çok önemli bir katkı sağlamıştır. Kulübümüzde ilk defa bir sporcumuz diğer sporcu arkadaşlarına destek olacak bir şekilde bütçe girdisi sağlamıştır. Bu bizim için önemlidir" şeklinde konuştu.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!