comScore

Yılmaz Vural: "Yurt dışından bir kulüple anlaşmak üzereyim'

23 Aralık 2015, Çarşamba 23:40
Yılmaz Vural:

Uluslararası başarısı olmayan birinin yurt dışında çalışmasının mümkün olmadığını dile getiren Yılmaz Vural, yurt dışında bir takımla anlaşmak üzere olduğunu açıkladı.

Teknik direktör Yılmaz Vural, yurt dışından bir takımla görüşme halinde olduğunu bildirdi. 

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Hukuk Fakültesinde, SAÜ 21 Gün 37 Derece İş Topluluğunca düzenlenen söyleşiye katılan Vural, kariyerini anlattı. 

Teknik adamlık kariyerinin Malatyaspor'da yardımcı antrenörlükle başladığını kaydeden Vural, "Taraftar isteğiyle takımlara giden bir hoca oldum. Kariyerimin başlarında da hareketli bir antrenör modelim vardı. Şimdi bakıyoruz, hareketli olmayan antrenör tipini kimse benimsemiyor" dedi. 
 

'Yurt dışında bir takımla anlaşmak üzereyim'

 


Çalışma döneminde en mutlu olduğu anları Sakarya'da yaşadığını vurgulayan Vural, şunları kaydetti:

"Köln Spor Akademisi dünya çapında. Ben Ankara'da üniversiteyi bitirdim. Daha sonra Köln Spor Akademisine gittiğimde bana 'Sen lise mezunusun' dediler. Türkiye'de okuduğum üniversiteyi orada kabul etmediler. Orada tekrar okula başladım. Benim Türkiye'de okuduğum spor akademisinde bilgilerin 50 yıl geride olduğunu gördüm."

Uluslararası başarısı olmayan birinin yurt dışında çalışmasının mümkün olmadığını dile getiren Vural, "Şu an yurt dışında bir takımla çok sıkı bir ilişkim var. Oldu olacak boyutuna geldi fakat Türkiye dışında Türk ve Müslüman olmak o kadar sıkıntılı bir durum haline geldi ki sizi benimsemiyorlar. Antrenörlüğünü beğeniyorlar ama karar vermekte zorlanıyorlar" ifadelerini kullandı. 

FutbolArena Haber Turu (15 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.