comScore

Gheorghe Hagi, bacanağı Popescu'ya sahip çıktı

30 Eylül 2015, Çarşamba 17:34
Gheorghe Hagi, bacanağı Popescu'ya sahip çıktı

Rumen futbolunun yükselen takımı Viitorul'un sahibi olan Hagi, Popescu'ya sahip çıkacağını açıkladı. 

FutbolArena Dış Haberler - Bir dönem Galatasaray'da başarıdan başarıya koşan Gheorghe Hagi ve Gheorghe Popescu, Romanya'da da kader ortaklığına devam ediyor. 

4 Mart 2014'te vergi kaçakçılığı suçundan menajer Becali ile birlikte hapse giren Gheorghe Popescu 3 yıl 1 aylık cezaya çarptırılmıştı. Ancak iyi hal indirimi alması beklenen ünlü spor adamının 2015 yılı sonunda hapisten çıkması bekleniyor. 
"Güçlerimizi birleştirirsek..."

Konuyla ilgili açıklama yapan Gheorghe Hagi, bacanağına sahip çıktı. 2009 yılında kurduğu futbol akademisi Viitorul Constanta'yı kısa sürede 1. Lige taşıyan Hagi, Romanya'da futbolun kurtuluş umudu olarak gösteriliyor. Şuan itibariyle ligde 2. sırada bulunan Viitorul Constanta genç oyuncular yetiştiren ve yaş ortalaması hayli düşük bir takım. Hagi, Gheorghe Popescu için "Hapisten çıktıktan sonra benim projemde yeri hazır. Onunla birbirimizi çok iyi tanıyoruz. Eğer güçlerimizi birleştirirsek bu kulübü daha da güçlendirebiliriz. Ancak şuan önemli olan, onun bir an önce hapisten çıkabilmesi" şeklinde konuştu. Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)