comScore

Atilla Türker: 'İlhan Cavcav öpüldü'

24 Eylül 2015, Perşembe 12:37
Atilla Türker: 'İlhan Cavcav öpüldü'

Habertürk yazarı Atilla Türker çok konuşulacak bir yazı kaleme aldı.

FutbolArena - Habertürk yazarlarından Atilla Türker, Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav'ın menajerler tarafından nasıl tuzağa düşürüldüğü anlatan bir yazı kaleme aldı.

İşte Atilla Türker'in yazısı;
-”Öpülmenin yaşı yokmuş... Menajerler beni çok öptü.”
Kim mi bu sözün sahibi? İlhan Cavcav... Bilgi ve deneyim açısından şeytana bile pabucu ters giydirebilecek olan İlhan Cavcav...
 
Geçen hafta... Cavcav'ın öpülme hikayelerinden birini kaleme almıştım. “Cavcav'ı öpenler yakalandı” başlıklı yazımda Artem Radkov adlı Belarus futbolcunun Gençlerbirliği'ne nasıl “itelendiğini” yazmıştım.
 
Bugün de... Olayın perde arkasını aktarayım. İzninizle... Önce kısa bir hatırlatma yapayım:
 
Önceki sezonun devre arası... Cavcav bazı menajerler aracılığı ile Artem Radkov'u transfer eder. Bonservisi için 450 bin Euro öder. Futbolcuyla da yıllık 450 bin Euro üzerinden 2.5 yıllık sözleşme imzalar. Ama kısa bir süre sonra... Güvendiği bir kişi “Kazık yediniz” der. Cavcav'ın içine kurt düşer. Başka bir kişiye danışır. Belarus futbolunu iyi bilen bu güvenilir kişi de “Artem normal şartlar altında yılda 100 bin Dolar'a göbek ata ata oynar. Bonservisi de 50 bin Dolar'ı geçmez” der. Haliyle... Cavcav çıldırır. Ve yine haliyle... Transferde aracılık yapan menajerlerin biletini keser.
 
İşte bu yazı sonrası... Çok sayıda telefon aldım. Arayanların bir bölümü “Artem'in bonservisinde Gençlerbirliği kazık yemedi. Artem belli standartta bir futbolcu” dediler.
Arayan kişilerin arasında yazıda adı geçen F.R. de vardı. O dönem Gençlerbirliği kulüp menajeri olan F.R. “Herhangi bir hata, ihmal ya da suistimal yapmadım. Yapmam da söz konusu olamaz. Onuru ile yaşayan bir insanım. Gençlerbirliği'nden de kendi isteğimle ayrıldım” dedi.
 
SAĞLIK HEYETİNDEN KAÇIRILDI
Şimdi... Yine izninizle... Olayın perde arkasını aktarayım. Nasıl bir cambazlık yapıldığını ortaya koyayım.
 
Öyle ki... Bu aktaracaklarımı... Büyük ihtimalle... Cavcav bile şimdi öğrenecek.
 
Gençlerbirliği'ne yıllarca çok sayıda sakat futbolcu sokuşturulduğu için... Yönetim kurulu, “Transfer edeceğimiz istisnasız her futbolcu, kulübümüzün sağlık heyetinin kontrolünden geçecek, gerekli tüm tetkiklerin ardından hastaneye gönderilecek” şeklinde karar alır. Ama... Artem'in transferinde bu talimat yerine getirilmez. Artem kulübün sağlık heyetine gösterilmez. Yangından mal kaçırır gibi kaçırılır ve kulüpteki bir görevliyle birlikte doğrudan hastaneye gönderilir. Durum böyle olunca... Artem'e rutin işlemler uygulanır. Belli çapta kontrol yapılır. Formalite yerine getirilir. “Sağlam” raporu alınır. Artem oynamaya başlar. 5 maç sonra... Facia... Sakatlanır. Hemen sıkı bir kontrol... Artem'in daha önce menisküs ameliyatı geçirdiği... Ve hatta menisküsünün “traşlı” olduğu... Menisküsünün “minimal” kaldığı... Haliyle Artem'in fiziksel anlamda “Çok riskli” kapsamına girdiği... Anlaşılır.
 
PROFESYONELCE OPERASYON
O gün bugün... Artem oynayamaz. Günleri hastanede geçer. Lisansı dondurulur.
 
Takdir edeceğiniz gibi... Artem profesyonelce bir operasyon sonucu, Gençlerbirliği sağlık heyetinin kontrolünden kaçırılmasaydı eğer... Her şey anında ortaya çıkacaktı. Geçmişte çok ciddi bir ameliyat geçirdiği, gelecekte de “her an sakatlanabilir” riski taşıdığı için... Büyük olasılıkla... Transferi yatacaktı.
 
Bu arada... Aldığım duyum... Artem'in futbola dönmesi... Maalesef... Biraz zor!
 
Sözün özü... İlhan Cavcav... Her iki yanağından da...
Yukarıda anlattığım gibi... Öpüldü.
 
Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)