comScore

Aykut Kocaman'a şok eleştiri! 'Hücum futbolu'

22 Eylül 2015, Salı 13:57
Aykut Kocaman'a şok eleştiri! 'Hücum futbolu'

Başkan Ahmet Şan, teknik direktör Aykut Kocaman'ın hücum futbolu oynatmadığını, bu nedenle de göze hoş gelen bir oyun izleyemediklerini açıkladı.

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Torku  Konyaspor Kulübü'nün başkanı Ahmet Şan, teknik direktör Aykut Kocaman'ı oynattığı  futbol nedeniyle eleştirdi.
 
Kocaman'ın kendine has bir sistemi ve futbol anlayışı olduğunu anlatan  Şan, kendilerinin ise hücum futbolundan yana olduğunu ifade etti. Şan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sezonunun sürprizlerle  başladığını belirterek, Torku Konyaspor olarak sezona iyi başlayamadıklarını dile  getirdi.
 
Teknik direktör Aykut Kocaman ile kendi başkanlığı süresinde 2 kez  çalışma fırsatı bulduğunu belirten Şan, "Aykut Kocaman'ın kendine has bir sistem  ve futbol anlayışı var. Hocamızın sisteminde, benim ve taraftarımızın istediği  hücum futbolunu göremiyoruz. Göze hoş gelen, bol gollü maçlar izleyemiyoruz"  dedi.
 
Aykut Kocaman'ın geçen sezon sisteminde değişiklikler yaptığını ve bol  gollü karşılaşmalar izlediklerini ifade eden başkan Şan, "Zannedersem ligin  ilerleyen haftalarında yine sistem değişikliğini göreceğimizi umuyorum.  Hocamızdan memnunuz. Türkiye'de değişik takımlara damga vuran bir teknik  direktörümüz var. İnşallah bizi istediğimiz konuma taşıyacaktır"  değerlendirmesini yaptı.
 
Konya şampiyonluk istiyor 
 
Geçici başarılar istemediklerini anlatan Şan, orta vadede Torku  Konyaspor'u üst sıralara taşımak istediklerini kaydetti. "Taraftarımızın hayal ettiği Avrupa kupalarına da katılacağız" diyen  Şan, "Hatta en büyük hayalimiz Süper lig şampiyonluğunu Konya'ya getirmek. Torku  Konyaspor, kurumsal yapısıyla ileride bunu konuşabilecek hale gelecektir.  Gidişatımız çok iyi" değerlendirmesini yaptı.
 
Ligi geçen sezon 8. sırada bitirdiklerini hatırlatan Şan, şunları  söyledi: "İnşallah bu sezon ligi 8. sıranın üstünde tamamlamayı hedefliyoruz.  Bu, basamakları birer birer çıkmak anlamına geliyor. Şu anda 30 milyon civarında  borç var. Borç yapısını da biraz daha çevrilebilir hale getirmemiz lazım. Eğer  bunu gerçekleştirebilirsek, Torku Konyaspor üst sıralarda yer alır. Geçici  başarılar istemiyoruz. Taraftarımız biraz daha sabırlı olsun. İnşallah bu  gidişatla Torku Konyaspor'umuzu hedeflediğimiz üst sıralara taşıyacağız." 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)