comScore

Bülent Korkmaz imzayı attı

22 Eylül 2015, Salı 13:02
Bülent Korkmaz imzayı attı

Mersin İdmanyurdu, Mesut Bakkal'ın istifasının ardından anlaşmaya vardığı teknik direktör Bülent Korkmaz ile bugün sözleşme imzaladı.

HiltonSA Oteli'ndeki imza töreninde konuşan Mersin İdmanyurdu Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı, iyi bir kadro ve iyi bir takıma sahip olmalarına rağmen, sezonun ilk 5 maçında başarılı bir grafik ortaya koyamadıklarını söyledi.
 
Geçen yıl yeni bir kadro ve yeni bir takım olmalarına rağmen ligi iyi bir yerde bitirdiklerini hatırlatan Kahramanlı, ancak bu sezon aynı kadro ve aynı ekiple o havayı yakalayamadıklarını belirtti. İyi oynayan, mücadele eden bir takım olmalarına rağmen iyi sonuçlar alamadıklarına dikkat çeken Kahramanlı, "Futbolda maalesef biraz şansta olması gerekiyor. Biz benzer sıkıntıları geçmişte de yaşadık. Bunlar sporda olağan şeylerdir. Her şey bitmiş değil. İnanıyorum ki yine takım olarak, şehir olarak, yönetim olarak, taraftar olarak önümüzdeki günlerde yeni teknik direktörümüzle birlikte en iyisini yapmaya çalışacağız. Hiç kimsenin endişesi, tereddütü olmasın. Mersin İdmanyurdu hak ettiği yere gelecektir" şeklinde konuştu.
 
"BAZEN OLMADI MI OLMUYOR"
 
Konuşmasında, istifa ederek ayrılan Mesut Bakkal'a da verdiği hizmetlerden ötürü teşekkür eden Kahramanlı, "O da iyi bir insandı, o da işini iyi yapıyordu. Ama bazen olmadı mı olmuyor. Olmadı. Kendisi çıktı ve istifa ettiğini söyledi. Keşke böyle olmasaydı. Keşke birlikte çalışabilseydik. Eğer bir takım başarısız gidiyorsa en kolayı hocayı göndermek. Tabi bunlar hoş değil. Ama bunlar olağan şeylerdir. Tabi her zaman bir kan değişimi olması gerektiğini biliyorsunuz. Buna da ihtiyaç vardı" diye konuştu.
 
Bu süreçte birçok teknik direktör adayı ile görüştüklerini aktaran Kahramanlı, şöyle devam etti:
 
"Sonuç olarak biz Bülent Korkmaz hocamızı tercih ettik. Bundan sonra kendisi ile yolumuza devam edeceğiz. Kendisine inanıyoruz, güveniyoruz. Hepimizin bildiği bir isim. Kaliteli, işini yapan, hırslı, azimli, kararlı, genç ve hedefi olan bir insan. Yönetim olarak kendisinin her zaman yanında olacağız."
 
KORKMAZ: "SONUÇLARI TERSİNE ÇEVİRMEK İSTİYORUZ"
 
Takımın şu an bulunduğu durumun herkes tarafından bilindiğine dikkat çeken teknik direktör Bülent Korkmaz, "Biz bu sonuçları tersine çevirmek istiyoruz. Mersin İdmanyurdu'nu iyi yerlere getirmek istiyoruz. Bunun için çok çalışacağımızın sözünü ben veriyorum. Çünkü ben futbolu seviyorum. Futbolla yaşayan bir insanım. Dolayısıyla sevdiğim işi yapıyorum. Bunu da en iyi şekilde yapmak istiyorum. Beni tercih ettikleri için teşekkür ediyorum. Başta yönetim kurulunu ve Mersin halkını utandırmamaya çalışacağım. En iyisini yapacağımıza hiç şüphe yok. Zor bir süreç. Önemli olan zaten bu zor süreçten çıkabilmek. Eğer bu zor süreçten çıkabiliyorsanız gerçekten önemli işler yapmış oluyorsunuz. Kaliteli, genç bir takımımız var. Yerli ve yabancı farklı özellikleri olan futbolcularımız var. En iyisini yapmaya çalışacağız" ifadelerini kullandı.
 
"BİR GALİBİYETE İHTİYAÇ VAR, İNŞALLAH O DA KONYASPOR MAÇI OLACAK"
 
Şu anda oynayacakları Torku Konyaspor maçını düşünmek zorunda olduklarını dile getiren Korkmaz, sözlerine şöyle devam etti:
 
"Takımın bütün konsantrasyonu, bütün kazanma arzusu Konya maçında olacak. Tabii ki önemli olan bu zor süreçten çıkabilmek. Bunun için gayret göstereceğiz. Özellikle belki fiziksel olarak takımın bir problemi olduğunu düşünmüyorum. Ama zihinsel olarak bir yıpranma olduğunu, oyuncuların o güveni yeniden kazanmaları gerektiğini düşünüyorum. Bunu da halledeceğiz. Bu bizim işimiz. Sırf saha içi değil, saha dışında da çalışmak zorundayız. Oyuncularla devamlı diyalog halinde olmak zorundayız. Tecrübeli bir takım, bunun üstesinden gelebilecek bir takım. Paniklemeden, sakin biçimde, kararlı, kazanma duygusu olan bir takım olacak. Yani teslim olmayan bir takım olacak. Nihayetinde son 5 maçta gol yedikten sonra takım teslim oluyor. Bunu kesinlikle yapmayacağız. Mağlup olabilir ama sonuna kadar savaşır ve mücadele edersiniz. Böyle bir takım olacak. Bir galibiyete ihtiyaç var. İnşallah o da Konyaspor maçıdır. Ondan sonra işler yoluna girecektir."
 
Konuşmaların ardından Bülent Korkmaz, kendisini sezon sonuna kadar kırmızı-lacivertli renklere bağlayan sözleşmeyi imzaladı.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"