comScore

Ertuğrul Sağlam: 'Düzeleceğiz'

29 Ağustos 2015, Cumartesi 22:10
Ertuğrul Sağlam: 'Düzeleceğiz'

Süper Lig'de Medipol Başakşehir'e 2 - 1 mağlubiyetle 3. haftayı da puansız kapatan Bursaspor'da teknik direktör Ertuğrul Sağlam, takımının düzeleceğine inandığını söyledi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan teknik direktör Ertuğrul Sağlam, "Amacımız maçı iyi değerlendirip, milli takım arasına daha keyifli, moralimiz artmış bir şekilde girmek ve geleceğe biraz daha umutla bakabilmekti. İlk devre kalemize gelen ilk ve tek top gol oldu. Pozisyonlarımız vardı, golü de bulduk. İkinci yarıya iyi başladık. Oyun dengede giderken kırmızı kart gördük. Eksik kalmamız geri yaslanmamıza neden oldu." ifadelerini kullandı.

Sağlam, hakemlerle ilgili de eleştirilerde bulundu. Ertuğrul Sağlam, şöyle konuştu: "Geçen hafta iki tane penaltımızı vermeyen hakem kaderimizle oynadı. Bugün de karşılaşmanın kaderiyle oynayan hakemler var. Stoch'un pozisyonunda geriden çıkan oyuncuyu nasıl önde görüp de ofsayt verdi. Onu bir sorgulamak lazım. 10 metre önünde Visca'nın ofsaytını veremeyen hakemi de sorgulamak lazım."
"İyi mücadele ederken, bariz bir şekilde hakemin göremediği bir pozisyonda yediğimiz golle mağlup olmak bizi sıkıntıya soktu." diyen Ertuğrul Sağlam, sözlerine şöyle devam etti: "Kendi üzerimize düşeni yapıp, çalışacağız. Bu takımın düzeleceğine adım gibi inanıyorum. İki haftadaki bariz hakem hatalarından dolayı üzüntülüyüz. Sonuçta yapacak bir şey yok. 'Hakemler hata yapar, olur' diyorlar ama olan bizim puanlara oluyor. Milli takım arasını iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Ondan sonra da kendi sahamızda yapacağımız Gençlerbirliği maçında ilk puanlarımızı alacağımıza inanıyorum."

Karalar bağlamaya gerek olmadığını dile getiren tecrübeli teknik adam, "Bu takım düzelecek. Puanlar ve üst üste galibiyetler alarak üst sıralara çıkacak. Kendi adımıza hatalarımızı sorgulayacağız, ama iki haftadaki maçın lehimize dönecekken aleyhimize döndüren hakem hatalarını maalesef hayatımda ilk kez kesin ve net söylemek zorunda kaldım. Söylemeyince de herkes sanki bir şey olmamış gibi davranıyor. Hatalarımız ve eksiklerimiz var. Oyuncu kadrosuyla çalışma fırsatı bulup, birbirleriyle uyumunu sağladıktan sonra iyi bir takım olacağız." diyerek sözlerini tamamladı.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)