comScore

Gültekin Gencer yeniden başkan seçildi

11 Ağustos 2015, Salı 21:20
Gültekin Gencer yeniden başkan seçildi

Antalyaspor Kulübü Olağanüstü Genel Kurulu'nda Gültekin Gencer, yeniden başkanlığa seçildi.

Antalya Kültür Merkezi'nde yapılan, seçimli olağanüstü genel kurula tek aday olarak giren mevcut başkan Gültekin Gencer, güven tazeledi.

Açık yapılan oylama sonucunda Gencer ve yönetimi oy çokluğuyla göreve getirildi.

Gencer, genel kurulun dilek ve temenniler bölümünde yaptığı konuşmada, veremeyeceği hiçbir hesabının olmadığını belirterek, şunları kaydetti:

"Eto'o'nun transferinden dolayı 300 bin liralık  kamp maliyetimiz  tamamen organizatörler tarafından karşılandı. Antalyaspor Kulübü'nden de Spor Toto'ya kestiğimiz 'iddaa' parası 150 bin lira. Bunun yanında televizyon gelirleri de kampta 50 bin dolar. Son kamp döneminde kulübün kasasına 300 bin lira para girdi. Bununla beraber de 250-300 bin lira da kulübün kasasından çıkmadı. Hala Eto'o'nun transferini yargılıyoruz. Eto'o'nun Antalya'ya kazandırdığı vizyonu tartışamayız. Aynı yaşta olan Van Persie'ye Fenerbahçe, üç yıllık sözleşme ve bonservisi dahil 25 milyon avro verdi. Bakın hesaplatın, menajerleri dahil. Bizim Eto'o'ya verdiğimiz para 9 milyon avro."

Gencer, statta 30 loca için rezervasyon olduğunu vurgulayarak, yönetim kurulunun her zaman büyük destek verdiğini belirtti.

Önceki mali genel kurulda borçlarının 30 milyon lira olduğunu açıkladıklarını hatırlatan Gencer, eski Beşiktaşlı futbolcu Matias Delgado'nun transferiyle ilgili de bilgi vererek, "Bütçemizi de yaptık sunduk. 97,5 milyon liralık gelirlerle beraber bütçemizi yaptık. Bütçemizi nasıl reailize edeceğimizi de söyledik. Yönetim gelirlerini de bizzat söyledik. En az transfer yapmış kulübüz. İki tane daha transferimiz var. Bunlardan biri Delgado'dur" diye konuştu. 

"Vergi taksitlerinin ödenmesi Eto'o'nun transferinden daha önemlidir" 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise genel kurulda söz alarak, futbol yöneticiliğinin dünyada en zor işlerden birisi olduğunu vurguladı.

Antalyaspor olarak gelinen noktanın küçümsenmemesi gerektiğini vurgulayan Türel, "Önemli olan Antalyaspor'un vergi taksitlerini günü geçmeden ödemiş olması ve ödemek zorunda olmasıdır. Bu vergi taksitlerinin ödenmesi Eto'o transferini küçümsediğim için değil ama en iyi bu şekilde izah edilebileceği için söylüyorum, Eto'o'nun transferinden daha önemlidir. O yüzden geleceğe daha güvenle bakıyoruz" şeklinde konuştu.

Öte yandan Antalyaspor Vakfı Başkanı Ali Yılmaz'ın Eto'o'nun transferi ve ekonomik konularda sorduğu sorular kısa süreli tartışmaya neden oldu. 


Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)