comScore

Sinan Şamil Sam taburcu oldu

08 Ağustos 2015, Cumartesi 16:16
Sinan Şamil Sam taburcu oldu

Uzun zamandır karaciğer yetmezliği yaşayan 'Boğazın Boğası' Sinan Şamil Sam'ın 1 hafta önce kaldırıldığı hastaneden taburcu edildiği öğrenildi.

Dünya kıtalar arası ağır sıklet boks şampiyonu Sinan  Şamil Sam, bir hafta önce karaciğer yetmezliği nedeniyle kaldırıldığı hastaneden  taburcu edildiği öğrenildi.
 
Alınan bilgiye göre, tatil yapmak için Mersin'in Silifke ilçesine  bağlı Atakent Mahlallesi'ndeki yazlığına gelen Sinan Şamil Sam, 2 Ağustos'ta  fenalaşarak ambulansla hastaneye kaldırıldı.
 
Silifke Devlet Hastanesi'nde yoğun bakım ünitesine alınan Sam'ın  durumu hakkında hastaneden herhangi bir açıklama yapılmadı. Hastaneden 2 gün önce taburcu edildiği öğrenilen Sam'ın sağlık  durumunun normal olduğu kaydedildi.
 
"Boğazın Boğası" lakaplı WBC Dünya Kıtalar Arası Ağır Sıklet Boks  Şampiyonu unvanına sahip Sinan Şamil Sam, yaşadığı rahatsızlığın ardından  yaklaşık 5 yıldır karaciğer nakli bekliyor.
 
Yakalandığı karaciğer rahatsızlığının pençesinde yaşam mücadelesi  veren Sam, profesyonel boks kariyerinde 2 kez dünya, 8 kez de Avrupa şampiyonu  oldu. Rahatsızlığı dolayısıyla boks kariyerini de noktalamak zorunda kalan  Sam, doku uyumuna rağmen kilo ve damar yapısındaki farklılıklar nedeniyle kız  kardeşinin ve kuzeninin organlarından da faydalanamadı. Diğer akrabalarından da  uygun organ bulunamayınca, ringlerin efsane boksörü Sam, Sağlık Bakanlığı'ndan  gelecek "organ" haberini bekliyor. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)