comScore

Abdullah Avcı açıkladı. "Emre oynayacak mı?"

05 Ağustos 2015, Çarşamba 19:20
Abdullah Avcı açıkladı.

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, yarın AZ Alkmaar maçında sonuna kadar zorlayacaklarını söyledi.

Hollanda'nın AZ Alkmaar takımı ile yarın oynayacağı UEFA Avrupa Ligi 3. Ön Eleme Turu maçı öncesi Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı açıklamalarda bulundu. Avcı, "Avrupa kupalarında ikinci müsabakamızı oynayacağız. İlk oynadığımız maçta oyuncu grubu da çalışma ve konsantrasyon olarak olumlu geri bildirim vermişti. Maçın ilk 15 dakikası 11'e 11 oynandı ve oyun üstünlüğü bizdeydi. 45'e kadar dengeli bir oyun oldu. 45 ve 65 arası oyunun hakimi AZ Almaar'daydı. 65'ten sonra bir takım hamleler yaptık. Öne çıkmaya çalıştık. Bundan çıkardığımız olumlu olumsuz durumlar var. Zihinsel olarak da oynayacağımız müsabakaya çalıştık. Bugün son çalışmamızı yapacağız. Durumlar istemediğimiz şekilde olabilir. Biz yarın özellikle oyunu cebimizde tutmamız gerekiyor. 1-0'ı yakalarsak oyunun ondan sonraki bölümü renkli olacaktır. Sonuna kadar zorlamak istiyoruz. Umarım bunun karşılığını alırız." diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biz hep parçadan bütüne doğru gittik. Renkli renkli parçalarımız var. Bugün itibariyle lig, Avrupa Ligi ve Türkiye Kupası'nda minimum 42 maç var. Elenmemiz bizi üzecektir ama olumsuz düşünmüyoruz ama buna da hazırlıklı olmak lazım. Geçen yılki oyun kalitemizi arttırarak buralarda devam etmek istiyoruz. Yarın bir sürü senaryo planladık."
'KAZANMAYA ODAKLI BİR TAKIM GÖRECEĞİZ'

İlk maçta alınan sonuç kendilerini ve oyuncu grubunu üzdüğünü ifade eden tecrübeli teknik adam, "Biz de üzüldük ama biz iyi bir ekibiz. Bundan sonraki süreç devam ediyor. Oyun ne kadar golsüz giderse bizim cebimizde gidecektir Anahtar kelime savunmada da bu maçlarda hücum kadar önemli. Sahanın içinde doğru yerde durmak bizim için önemli. Sahanın içinde beraber hareket eden, kazanmaya odaklı bir takımı sahada göreceğiz." dedi.

Bir basın mensubunun 'Emre Belözoğlu'yu ilk 11'de oynatmayı düşünüyor musunuz?' sorusuna ise Avcı, "Emre geldiği günden beri sağlıklı çalışıyor. İlk maçta o girdikten sonra oyun başka bir boyut aldı. Önemli olan onun sakatlanmaması. Son antrenmanımızı yapacağız. Fiziki durumunu ve maç ritmini yakaladığı an oynatacağız." şeklinde cevap verdi.

VISCA: GALİBİYETE İNANIYORUZ

Medipol Başakşehir'in Boşnak orta saha oyuncusu Edin Visca ise turu geçeceklerine inandığını belirterek, "İlk maçta da neler yapabileceğimizi gösterdik. Kırmızı kart oyunu çok etkiledi. Takım arkadaşlarım ve ben bu galibiyete inanıyoruz. Rakip takımı çok iyi analiz ettik. Onların bize bıraktığını boşlukları değerlendirdiğimizi düşünüyorum. UEFA'da daha üste çıkmak istiyoruz. Bunun için sıkı çalışıyoruz." diye konuştu. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)