comScore

Ümit Özat: 'Samsunspor'un yeri Süper Lig'

05 Ağustos 2015, Çarşamba 16:00
Ümit Özat: 'Samsunspor'un yeri Süper Lig'

Ümit Özat, kırmızı-beyazlı ekibin yerinin Spor Toto Süper Lig olduğunu söyledi.

PTT 1. Lig takımlarından Samsunspor'un teknik direktörü Ümit Özat, kırmızı-beyazlı ekibin yerinin Spor Toto Süper Lig olduğunu söyledi.

Düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulunan kırmızı-beyazlı takımın teknik direktörü, Samsunspor camiasının büyüklüğünden bahsederek, "Samsunspor'un yeri elbette ki Süper Lig. Bu takımı çalıştırmak her antrenör için gurur verici bir şeydir. İnşallah Allah sonumuzu hayırlı eder. Benim için nasıl başladığımızın bir önemi yok, nasıl bitirdiğimizin önemi var" diye konuştu.

Bu sezon takımda 8 yeni oyuncunun forma giyeceğini aktaran Özat, "Takımda 8 yeni oyuncu değiştiği için zamana ihtiyacın olduğu bir gerçek. Aramızdan ayrılan oyuncular da oldu. Onların yerine takviyeler yapmamız lazım. Çok anormal işler olmaz ise 4 oyuncuya ihtiyacımız var. Bununla ilgili çalışmalar da devam ediyor" ifadelerini kullandı.

Ümit Özat, Samsunspor taraftarının takım için her zaman bir güç olduğunu vurgulayarak, "Benim için Samsunspor forması sahaya çıktığı zaman 1 puanı garantidir. Samsun, deplasmana gelen takımlar için her zaman gerçek bir deplasmandır. Rakiplerimiz de bu durumu biliyor. Bunu en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Samsunspor'a gelme nedeninin para olmadığını kaydeden deneyimli teknik adam, sözlerini şöyle tamamladı:

"Boluspor ile anlaştığım ama imzalamadığım kontrat elimde duruyor. Samsunspor ile imzaladığım kontrat da elimde. Boluspor ile anlaştığım rakamın 3'te 1'ine buraya geldim. Buraya para için gelmedim. Mevcut kadro, camia ve kadroya yapılabilecek takviye umutları beni heyecanlandırdı. Felsefem, doğruları yapıp, adam gibi çalışıp, adam gibi ayrılmaktır. Bu çalıştığım her kulüpte böyle oldu. Onun için en kısa zamanda eksiklerimiz imkanlarımız dahilinde giderilir."

- Hazırlıklar sürüyor

Karadeniz ekibi, yeni sezon hazırlıklarına gerçekleştirdiği antrenmanla devam etti.

Teknik direktör Ümit Özat yönetiminde Nuri Asan Tesisleri'ndeki antrenmana sakatlıkları devam eden Taha Yalçıner ve Chikeluba Ofoedu katılmadı.


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"