comScore

İlhan Cavcav: 'TFF'yi Fatih Terim mi yönetiyor?'

05 Ağustos 2015, Çarşamba 13:01
İlhan Cavcav: 'TFF'yi Fatih Terim mi yönetiyor?'

Kulüpler Birliği Olağan Genel Kurulu'nda, Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav ile Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkan Vekili Servet Yardımcı arasında büyük bir gerginlik yaşandı.

Kulüpler Birliği Vakfı'nın dün İstanbul'da yapılan olağan genel kurulunda şok diyaloglar yaşandı. Vakfın kurucu başkanı İlhan Cavcav, yabancı futbolcu transfer ücretlerinden Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) verilen payın makul seviyeye çekilmesi istedi. Hasköy Salonu'ndan çıkışta merdiven başında ayaküstü yapılan bu istek karşısında TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, TFF'nin bu konuda teknik bir çalışma yaptığı bilgisini aktardı.
 
Türkiye Gazetesi'nin haberine göre, Yardımcı'nın yanıtından tatmin olmayan Cavcav, konunun önemli olduğunu, ekonomisi güçlü kulüpler ile güçlü olmayanlar arasında haksız rekabete yol açtığını belirtip, "Sadece mesele bu da değil, işin başka boyutları da var" diye talebini tekrarladı.

"SENDEN DE ŞİKAYETÇİYİM, SERVET BEY"
 
Servet Yardımcı, konuyu medya önünde tartışmamak için "Fatih Hoca (Terim) bu konuda önemli bir çalışma yapıyor" diye geçiştirmek isteyince sinirlenen Cavcav, Yardımcı'nın yakasına yapışarak, "Federasyonu kim yönetiyor, siz mi yoksa Fatih Hoca mı? Senden de şikâyetçiyim, Servet Bey" diye sitemini iletti.
 
Kayserispor Kulübü Başkanı Recep Mamur, araya girdi ve "Konu, kulüpler lehine düzeltilecek, İlhan ağabey, Yıldırım Başkan bunun sözünü verdi" diyerek, Cavcav'ı sakinleştirdi.
 
"DERDİMİ KİME ANLATACAĞIM"
 
Cavcav, olayla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Mesele yanlış anlaşılmasın Fatih Terim, bu ülkenin en önemli futbol adamlarından biridir. Ancak ben kulüp başkanı olarak, sorunlarımı gidip Fatih Terim'e mi anlatacağım yoksa TFF yönetimine mi, tepkim buna" diye rahatsızlığını getirdi.
TFF Başkanı Yıldırım Demirören, yabancı oyuncu lisans ücretlerinde yeni düzenlemeye gideceklerini açıkladı.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)