comScore

Polis iş bıraktı, Hollanda Ligi'nde maçlar ertelendi

04 Ağustos 2015, Salı 16:40
Polis iş bıraktı, Hollanda Ligi'nde maçlar ertelendi

Heerenveen ile De Graafschap arasında cuma günü oynanması gereken sezonun açılış maçı dahil 3 karşılaşma ertelendi.

Hollanda Birinci Futbol Ligi (Eredivisie) 2015-16 sezonunun, 7 Ağustos Cuma günü Heerenveen ile De Graafschap arasında oynanacak açılış maçı, polisin yapacağı iş bırakma eyleminden dolayı ertelendi.

Heerenveen Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, fikstür gereği cuma günü oynanması gereken sezonun ilk maçının, polis ve savcılıkla yapılan görüşmeler sonunda ertelenmesine karar verildi.

Belediye sözcüsü, polisin öngördüğü iş bırakma eyleminin devam etmemesi halinde de maçın oynanmayacağını, çünkü güvenlikle ilgili tedbirleri almak için yeterli zamanlarının olmadığını ifade etti.

Heerenveen-De Graafschap haricinde cumartesi günü oynanması gereken PEC Zwolle-Cambuur ve pazar günkü Willem II-Vitesse mücadelelerinin de ertelendiği duyuruldu.

Maçların oynanacağı kentlerin yerel yönetimleri, erteleme kararının güvenlik gerekçesiyle alındığını bildirdi.

Lahey Belediyesi de dün yaptığı açıklamada, polislerin eyleminin sürmesi halinde ADO Den Haag ile PSV arasında cumartesi günü oynanacak karşılaşmanın erteleneceğini belirtmişti.

Kulüpler ve yerel yönetimlerle görüşme halinde olduklarını açıklayan Hollanda Kraliyet Futbol Federasyonu (KNVB) ise ertelenen maçların oynanacağı alternatif tarihlerin belirlenmeye çalışıldığı bilgisini verdi.

Polis sendikası, 3 ayı aşkın süredir bakanlıkla yürütülen toplu sözleşme görüşmelerinde istedikleri sonucun alınamaması üzerine hafta sonunda oynanacak maçlarda görev almamayı kararlaştırmıştı.

Mayıs ayında Feyenoord ile Vitesse takımları arasında yapılan mücadele de aynı sebeple ertelenmişti.


Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)