comScore

Basit Adam'ın futbolu Giresunspor için basit kaldı

02 Ağustos 2015, Pazar 14:20
Basit Adam'ın futbolu Giresunspor için basit kaldı

Kulüp başkan yardımcısı Yamak:  "Abdul Basit Adam ile yolları ayırma kararı aldık. Afyonkarahisar kampında denenen Norveçli Baldvinsson'u ise gönderdik"

PTT 1. Lig ekiplerinden Giresunspor'da, kulüp başkan yardımcısı Nahid Yamak, Ganalı Abdul Basit Adam ile yollarını ayırma kararı aldıklarını, Afyonkarahisar kampında denenen Norveçli Rogvi Baldvinsson'u ise gönderdiklerini söyledi.

Yamak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen ay kadrolarına kattıkları ve 2 yıllık sözleşme imzalanan Ganalı Abdul Basit Adam'ın, teknik heyet tarafından yeterli bulunmadığını belirtti. Futbolcunun kendisiyle görüştüklerini dile getiren Yamak, bu oyuncuyla yolları ayıracaklarını ifade etti.

Halen kadrolarında 4 yabancı olduğunu, teknik heyetin istemesi durumunda bir oyuncu daha alabileceklerini kaydeden Yamak, "Bu hakkımızı ön liberoda kullanmak istiyoruz. Bu yönde araştırmalarımız sürüyor. Bu ay sonuna kadar transfer için süremiz olduğundan aceleci davranmadan en iyi oyuncuyu kadromuza katma hedefindeyiz" dedi.

Afyonkarahisar kampında denemeye alınan Norveçli Rogvi Baldvinsson'u da gönderdiklerini belirten Yamak, "Bu oyuncuyla ilgili teknik heyet olumlu rapor vermedi. Biz de kendisini bugün gönderdik" diye konuştu.


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"