comScore

Göztepe'nin stadyum tepki

01 Ağustos 2015, Cumartesi 19:54
Göztepe'nin stadyum tepki

İzmir'in kanayan yarası olan olan stadyum krizine Göztepeli taraftarlar ilginç bir yöntemle tepki gösterdiler.

Göztepe Spor Kulübü ve İzmir takımlarının kanayan yarası stadyum problemine,  2015-2016 sezonu öncesinde de çözüm bulunamadı. Şampiyon Göztepe'nin taraftarları bu duruma tepkilerini şehrin dört bir yanında verdikleri billboard ilanlarıyla gösterdi. Göztepe'ye Hizmet Derneği, stadyum eksiğine dikkat çekmek için İzmir'in dört bir yanındaki billboardlara“Herşeyimiz Tam 35, Stadımız Eksik” ilanı verdi. 
 
Geçtiğimiz yıl şampiyon olarak PTT Birinci Lig' yükselen Göztepe Spor Kulübü'nün ligin başlamasına iki hafta kala stadyum problemi devam ediyor. Göztepe için yapılacağı açıklanan stadyumun inşaatının bir türlü başlanmaması, şehirdeki Alsancak Stadı'nın yıkım kararı ile kapatılması, Atatürk Stadı'nın ise bakımda olması ve sezonun ilk haftalarına yetişmemesiGöztepe Spor Kulübü ve taraftarlarının canını sıkmaya devam ediyor.
 
Göztepe taraftar gruplarından Göztepe'ye Hizmet Derneği, İzmir'deki stadyum sıkıntısına şehirdeki billboardlara verdiği reklamla dikkat çekiyor. “Herşeyimiz Tam 35, Stadımız Eksik” ilanıyla isyanını dile getiren taraftarlar,  stadyum probleminin bir an önce çözülmesini istiyor. 
 
Bilindiği üzere daha önce de Twitter'dan #GöztepeStadınıİstiyor etiketi ile tepkilerini dile getiren Göztepe taraftarları, İzmirli siyasilerden ve kulüp yetkililerinden açıklama bekliyor. Atatürk Stadı'ndaki bakım sona erene kadar iç saha maçlarını oynayacak alternatifleri araştıran Göztepe'nin seçenekleri arasında Bursa Atatürk Stadı da yer alıyor.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)