comScore

Hayrullah Mert Akyüz: 'İtalya maçı dönüm noktam oldu'

01 Ağustos 2015, Cumartesi 11:00
Hayrullah Mert Akyüz: 'İtalya maçı dönüm noktam oldu'

Adanaspor'un başarılı file bekçisi Hayrullah Mert Akyüz Tam Saha dergisine konuştu.

Adanaspor'un file bekçisi Hayrullah Mert Akyüz, A2 Milli Takımı'yla İtalya'ya karşı oynadığı maçın kendi kariyeri açısından dönüm noktası olduğunu açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun yayın organı Tam Saha dergisinde Rasim Artagan'a açıklamalarda bulunan 22 yaşındaki kaleci, futbol yaşantısını ve hedeflerini anlattı.
Genç kalecinin, Tam Saha'ya verdiği röportajın tamamı şöyle:

- Sadece bir yıl önce 3. Lig'de Payas Belediyespor'da kiralık olarak oynayan bir oyuncuyken bugün A Millî Takım kampındasın. Oldukça çarpıcı bir yükseliş ve biz de seni tanımak istiyoruz. En başa dönersek, bize futbolla nasıl tanıştığını anlatır mısın?

Futbola Adanaspor altyapısında başladım. Seçmelerden geliyorum. 13 yıllık futbol hayatım var. Bunun yaklaşık 4.5-5 yılı profesyonel olarak devam ediyor. Adanaspor'daki ikinci sezonumda İskenderunspor'a kiralık gittim. İki maç oynayıp geri geldim. Adanaspor'da bir sezon daha geçirdikten sonra Payas Belediyespor'da forma giydim. 19 maç oynadım. Benim adıma başarılı bir sezondu. Oradan U20 Millî Takımı'na gitmiştim. Orada da başarılı oldum. Önce istemekten geçiyor bu işler"

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)