comScore

TFF'den hakemlere tam yetki

31 Temmuz 2015, Cuma 09:42
TFF'den hakemlere tam yetki

TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, sahanın mutlak hakiminin hakemler olacağını söyledi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Kuddusi Müftüoğlu, UEFA Şampiyonlar Ligi finalini yönetebilecek düzeye sahip hakemleri yetiştirmek zorunda olduklarını söyledi.
 
MHK'nın Beykoz'daki Limak Eurasia Luxury Hotel'de gerçekleştirilen, FIFA İcra Kurulu Üyesi ve TFF Onursal Başkanı Şenes Erzik, TFF Başkan Vekilleri Servet Yardımcı, Nihat Özdemir, Ali Dürüst ile yönetim kurulu üyeleri, MHK yönetim kurulu üyeleri, üst klasman hakemleri ile UEFA ve MHK'dan eğitimcilerin  katıldığı yaz seminerinin açılış töreninde konuşan Müftüoğlu, hedef ve projeleriyle ilgili bir değerlendirmelerde bulundu.
 
MHK Başkanı, Süper Lig hakemlerinin çoğuyla birlikte görev yaptığını belirterek, “Hakemlerin beklentilerini ve özelliklerini çok iyi biliyorum. Kamuoyunda yaratılmış olan genç algısını lehimize iyi kullanacağız. Çok çalışan, emek veren herkes kadrolarımızda kendisine yer bulacak. Bu konuda önemli bir değişiklik yapıyoruz. Süper Lig'e çıkma yaşını 22'ye indiriyoruz. Genç ve yetenekli isimleri kısa sürede üst klasmanlara taşıyacağız ve uluslararası arenada boy göstermelerini sağlayacağız. Hakemliği bırakma yaşını 45'ten 47'ye çıkartıyoruz. Tecrübeli isimler bizim için çok önemli. Hakemlerin gözlerinde gördüğüm ışık beni yarınlar  için çok umutlandırdı” dedi.
 
Güvenimiz büyük
 
Türkiye Futbol Federasyonu 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı ise son dönemde yapılan talimatlara değindi, “Sahanın mutlak hakimi hakemdir. Bu düşünceyle bir değişiklik daha yapmak üzereyiz. Hakemlerimize maçtan iki saat önce maçı tehir etme yetkisi vermiş olacağız. Artık sahaya geldiğiniz andan itibaren maçın kaderi sizin elinizde olacak. İşte federasyon olarak size güvenimiz bu kadar büyük. Bir de size düşen görevler var. Size düşen en büyük görev yeni MHK Başkanımız ve üyelerine destek olmanız” diye konuştu.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!