comScore

UEFA yetkilileri Olimpiyat Stadı'nı inceledi

21 Temmuz 2015, Salı 21:39
UEFA yetkilileri Olimpiyat Stadı'nı inceledi

UEFA yetkilileri, Atatürk Olimpiyat Stadı'nda medya, internet altyapısı, çim saha, yayıncı kuruluş çalışmaları, seyirci aktiviteleri ve biletleme konularında incelemelerde bulundu.

Toplantıya, UEFA Teknik Delegeleri External Venue Operations, Broadcast Manager Charles Taylor ve UEFA Venue Director Jens Busch, Beşiktaş Spor Kulübü ve Atatürk Olimpiyat Stadı yetkilileri de katıldılar. 
 
Saha gezisi ve özellikle engelli seyirciler ve misafir takım tribünlerinin girişleri öncelikli olarak denetlendi ve UEFA standartlarına uygun bulundu. Geçtiğimiz iki sezonda Beşiktaş, İstanbul Büyükşehir Belediyespor ve Galatasaray kulüplerine ev sahipliği yaparak, sık müsabaka temposunda 16 yıllık zemini oldukça yıpranan Atatürk Olimpiyat Stadı doğal çim saha zemini altyapısı ile birlikte bu dönem değiştirildi ve alttan elektrikli ısıtma sistemi eklendi. 
 
Stadyum 2014 yılında yapılan revizyon ile seyirci yaklaşım alanları, elektronik bilet turnike geçişleri, yüksek çözünürlüklü güvenlik kamera sistemi, seyirci arama noktaları düzenlemeleri, peyzaj ve ağaçlandırma çalışmaları ile 6222 sayılı sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesine dair kanun hükümlerine uygun hale getirilmişti.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"