comScore

'Çalımbay'ın bahaneleri kendisine hiç yakışmadı'

28 Haziran 2015, Pazar 11:50
'Çalımbay'ın bahaneleri kendisine hiç yakışmadı'

Mersin İdmanyurdu Futbol Şube Sorumlusu Serttaş: "Rıza hoca, cazip teklifleri değerlendirmek için böyle bir istifa kararı aldı. Ürettiği bahaneler kendisine yakışmadı. Saygı duyuyoruz. Allah yolunu açık etsin"

Mersin İdmanyurdu Futbol Şube Sorumlusu Ahmet Serttaş, teknik direktör Rıza Çalımbay'ın istifasına ilişkin, "Rıza hoca, cazip teklifleri değerlendirmek için böyle bir istifa kararı aldı. Saygı duyuyoruz. Allah yolunu açık etsin" dedi. 

Serttaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çalımbay ile daha önce anlaştıklarını anımsatarak bu süreçte ciddi bir problemin yaşanmadığını söyledi.

Tecrübeli hocanın görüştüğü başka takımların olmasının, istifasında etkili olduğunu iddia eden Serttaş, "Rıza hoca, cazip teklifleri değerlendirmek için böyle bir istifa kararı aldı. Saygı duyuyoruz. Allah yolunu açık etsin" diye konuştu. 

Serttaş, Çalımbay'ın, istifasının gerekçeleri arasında saydığı Servet Çetin ve Sinan Kaloğlu gibi oyuncularla henüz sözleşme yenilenmemiş olmasına da değinerek, şöyle devam etti:

"Bu bahaneler Rıza hocaya yakışmadı. Bu oyuncular, astronomik rakamlar istediler. Bizim de görüşmelerimiz hala devam ediyor. Rıza Çalımbay da bunu biliyordu. Bunlar sadece bahane."

Mersin İdmanyurdu yönetimi olarak daha sonra detaylı bir açıklama yapacaklarını kaydeden Serttaş, teknik direktörlük konusunda gündemlerinde isimler olduğunu ve arayışlara başladıklarını kaydetti. 

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.